افزایش تنش‌های چشمی در شرایط کرونایی
افزایش تنش‌های چشمی در شرایط کرونایی

آساخبر: اپتومتریست و استاد دانشگاه علوم پزشکی نسبت به افزایش تنش‌های چشمی در شرایط کرونایی به علت استفاده زیاد و مداوم دانش‌آموزان و دانشجویان از تبلت، لپ تاپ و گوشی هشدار داد.

ابراهیم جعفرزاده پو افزود: این روزها بسیاری از کلاسهای آموزشی در سطح مدارس و دانشگاه ها و کلاس های آزاد بصورت مجازی برگزار می شود و استفاده از صفحات دیجیتال مثل تبلت، لپ تاپ و گوشی بصورت فزاینده ای افزایش یافته و این اتفاق درصد خستگی چشم و مشکلات ناشی از استفاده صفحات دیجیتال را ارتقا داده است.
وی اظهار داشت: توصیه می شود افرادی که از این ابزار بصورت مکرر و طولانی استفاده می کنند، حتما معاینات مناسب چشمی توسط اپتومتریست انجام دهند.
این اپتومتریست ادامه داد: ممکن است برای این افراد عینک تجویز شود تا تنش های چشمی که بدلیل استفاده از صفحات دیجیتال ممکن است برای آنها بوجود بیاید رفع شود و باید بعد از مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حتما بین ۲۰ تا ۲۵ ثانیه به چشم ها استراحت داده و پس از آن به کار ادامه دهند.
وی تصریح کرد: این افراد می توانند فعالیت های فیزیکی مثل نرمش های ساده که سطح عملکردی سیستم عصبی عضلانی را افزایش دهد انجام دهند و در کنار ماندن در خانه و حفظ سلامتی خود به سلامت عمومی هم توجه کنند.
به گفته این استاد دانشگاه، مردم باید نکات بهداشتی که از طرف مسئولان وزارت بهداشت اعلام می شود مدنظر قرار داده و انجام دهند.
جعفرزاده پور افزود: همکاران اپتومتریست نیز باید توجه داشته باشند که در هنگام معاینات بیماران حتما شیلد مناسبی را در دستگاه پیش بینی کنند چون همانطور که همکاران می دانند در فاصله بسیار نزدیکی با بیمار قرار می گیرند و احتمال انتقال ویروس وجود دارد.