رکورد کسری بودجه آمریکا به ۳.۱ تریلیون دلار رسید
رکورد کسری بودجه آمریکا به ۳.۱ تریلیون دلار رسید

آساخبر : وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: به علت هزینه‌های بالای مقابله با شیوع ویروس کرونا، کسری بودجه آمریکا در سال مالی 2020 به رکورد 3.132 تریلیون دلار رسید که سه برابر کسری بودجه این کشور در سال 2019 است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: به علت هزینه‌های بالای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۲۰ به رکورد ۳٫۱۳۲ تریلیون دلار رسید که سه برابر کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۱۹ است.

این رقم بیش از دو برابر کسری بودجه ۱٫۴۱۶ تریلیون دلاری در سال مالی ۲۰۰۹ است که به عنوان رکورد برای آمریکا ثبت شد. آمریکا در این سال با بحران مالی دست در گریبان بود.

دولت آمریکا در آغاز سال مالی ۲۰۲۰ که در ۳۰ سپتامبر به پایان رسید، پیش از آغاز محدودیت‌های قرنطینگی که در ماه مارس آغاز شد، پیش بینی کرده بود که کسری بودجه این کشور به یک تریلیون دلار برسد. این محدودیت‌ها بخش بزرگی از سفرها را متوقف و بخش های خرده فروشی و کسب و کارهای کوچک را به تعطیلی کشاند.

برنامه‌های کمک برای مقابله با ویروس کرونا سبب شد تا هزینه های دولت آمریکا در سال مالی ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش ۲٫۱۰۵ تریلیون دلار داشته و در مجموع به ۶٫۵۵ تریلیون دلار برسد.