سهل انگاری در استفاده ایمن از گاز طبیعی موجب بروز حادثه گردید
سهل انگاری در استفاده ایمن از گاز طبیعی موجب بروز حادثه گردید

آساخبر:با برودت هوای استان آذربایجان شرقی و آغاز بکارگیری وسایل گرمایشی گازسوز، باز هم سهل انگاری حادثه آفرید.

سخنگوی این شرکت با ابراز تأسف از اعلام این خبر گفت: علی رغم هشدارهای جدّی شرکت گاز مبنی بر بازبینی مسیر دودکش ها و اطمینان از کارکرد صحیح وسایل گازسوز، متأسفانه سهل انگاری مصرف کننده گان، منجر به فوت ۲ نفر و مصدومیت یک نفر از هم استانی ها گردید.
غلامرضا قنبری ادامه داد: دو کودک در شهرستان هشترود براثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده و یک نفر دریکی از روستاهای تابعه شهرستان مرند براثر آتش سوزی بخاری گازی و سوختگی بیش از ۵۰ درصد مصدوم شده اند.
وی تصریح کرد: علّت اصلی بروز حادثه گاز گرفتگی منجر به فوت، مسدود بودن مسیر لوله بخاری و دودکش و علت بروز آتش سوزی منجر به سوختگی، نشت گاز از اتصالات بخاری گازسوز، اعلام گردیده است.
قنبری با اشاره به نتایج پروژه پژوهشی بررسی علل حوادث گاز در استان اظهار داشت: بر اساس نتایج این پروژه، شوفاژ دیواری (پکیج) به عنوان ایمن ترین و بهینه ترین وسیله گرمایشی گازسوز معرفی شده است.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان با اعلام شماره ۱۹۴ حوادث و اتفاقات گاز تاکید کرد: ‌مشترکین محترم می توانند برای دریافت راهنمایی ها و مشاوره های لازم با شماره یادشده تماس حاصل نموده و یا به سایت شرکت گاز مراجعه نمایند.
لازم به ذکر است تمامی حوادث ناشی از گاز طبیعی با ذکر علّت و توصیه های مربوطه در بخش گزارشات سایت رسمی شرکت گاز استان، قابل دسترس می باشد.