علی آباد کتول؛ قطب نوظهور اسب اصیل ترکمن
علی آباد کتول؛ قطب نوظهور اسب اصیل ترکمن

زنگانه ارز آوری و معرفی علی آباد کتول را در سطح کشوری و جهانی از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: این صنعت ارزآوری مناسبی دارد و علاوه بر اشتغال زایی و ایجاد درآمد می تواند در توسعه گردشگری نقش بسزایی داشته باشد.

آسا خبر/ وحید حاج سعیدی:/ دومین جشنواره ملی زیبایی آئینی اسب اصیل ترکمن در هفته گردشگری آغاز گردید.

جابر زنگانه عضو کمیته اسب ترکمن ایران و دبیر جشنواره اسب اصیل ترکمن گفت: این جشنواره دومین جشنواره ای است که در شهرستان علی آباد کتول برگزار می شود.

ایشان سطح این رقابت ها را بسیار بالا توصیف کرد و به همین علت خانم «ترونوا ورا» از داوران بین المللی و اهل روسیه نیز به منظور داروی در این جشنواره حضور دارند.

زنگانه ارز آوری و معرفی علی آباد  کتول را در سطح کشوری و جهانی از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: این صنعت ارزآوری مناسبی دارد و علاوه بر اشتغال زایی و ایجاد درآمد می تواند در توسعه گردشگری نقش بسزایی داشته باشد.

ایشان همچنین سرمایه گذاری در این صنعت را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: به دلیل تخصصی بودن این صنعت و حضور افراد توانمند و با دانش در این حرفه سرمایه گذاری در این بخش با توفقیات چشمگیر همراه است.

 خانم «ترونوا ورا» داور اهل روسیه نیز به خبرنگار ما گفت: این دومین سفر من به ایران است. مردم ایران را بسیار مردمی خونگرم و مهمان نواز دیدم.

وی در خصوص اسب ترکمن گفت: اسب در برخی کشور ها یک صنعت لاکچری است ولی در ایران اسب قدمت چند هزار ساله دارد و یک فرهنگ بومی و ملی محسوب می شود.

ایشان نوع و اصالت نژاد اصیل اسب ترکمن را مهمترین ویژگی و خاصیت اسب ترکمن نامید و گفت من هفت سال با اسب ترکمن آشنا شدم و روی آنها مطالعه و تحقیق دارم.

مظاهر اسماعیلی رئیس اداره تربیت بدنی و جوانان شهرستان نیز گفت: شناساندن امکانات و ظرفیت های ورزشی شهرستان از جمله اهداف این جشنواره است که با حمایت مسئولان و نهادهای شهرستان امکان پذیر است.

وی در ادامه افزود: ورزش در شهرستان علی آباد کتول تک قطبی نیست ودر اکثر رشته های ورزشی ورزشکاران ما حرف هایی برای گفتن در سطوح استانی، ملی و حتی بین المللی دارند و کسب عناوین مختلف در رده های ملی و جهانی موید این مطلب است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • نویسنده : وحید حاج سعیدی