با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1171
تاریخ انتشار : 1397/4/14  10:41 July 5, 2018, 3:11 p.m.

همزمان با 14 تیر روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ایستگاه آتش‌نشانی شهیدان ذاکر در شهرداری منطقه 4 تبریز

آساخبر: شهردار تبریز در این مراسم گفت: شهروندان تبریزی طعم نتایج برنامه‌های میان مدت و بلندمدت شهرداری را در سال‌های آتی خواهند چشید، ادامه داد: در حال حاضر شهرداری در حال جراحی بافت فرسوده شهری است.

همزمان با 14 تیر روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور مهندس ایرج شهین باهر شهردار تبریز، دکتر شکور اکبر نژاد رئیس شورای اسلامی شهر و جمعی از اعضای شورا و مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی شهیدان ذاکر آغاز شد.

ایستگاه آتش نشانی شهیدان ذاکر با هزینه ای بالغ بر 43 میلیارد ریال برای تملک، احداث و تجهیز در محدوده شهرداری منطقه  4 تبریز احداث شده است.

آغاز فعالیت ایستگاه آتش‌نشانی شهیدان ذاکر در زمینی با عرصه 2600 متر مربعی، گامی ارزشمند در راستای ارتقای ایمنی و آرامش شهروندان منطقه چهار و یکی از نیازهای مبرم غرب شهر است.

زیرساخت‌های شهری در اولویت بودجه سال 97

شهردار تبریز در این مراسم  با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های شهری به عنوان نیاز مبرم شهروندان مورد توجه شهرداری قرار گرفته و در اولویت بودجه سال 97 قرار دارد، از احداث 3 پارک محله‌ای جدید در تبریز خبر داد.

ایرج شهین باهر با بیان این مطلب اظهار کرد: توجه به زیرساخت‌های شهری در اولویت بودجه سال 97 قرار داشته و مبالغ قابل توجهی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی افزود: زیرساخت‌های شهری نیاز مبرم مردم شهر است که در این راستا سه ایستگاه آتش نشانی در کلانشهر تبریز احداث و به شهروندان عزیز تبریزی اهدا شده است.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه در طی هفت ماه گذشته پروژه های مختلف عمرانی در این کلانشهر در حال اجراست، اظهار کرد: در روزهای آینده سه پارک محله‌ای به پارک‌های تازه احداث شده اضافه می‌شود که با احداث این پارک‌ها، تعداد پارک‌های محله‌ای به هشت پارک افزوده شده است و همچنین چندین پروژه مسیرگشایی نیز در شهر در حال انجام است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه هیچ پروژه عمرانی در شهر تعطیل نیست، ادامه داد: علی رغم رکود اقتصادی در جامعه، شهرداری تبریز تاکنون با مدیریت صحیح شهرداران مناطق و همچنین پرسنل شهرداری با هیچ مشکل مالی روبرو نبوده و کارها به خوبی در حال انجام است.

شهین باهر در ادامه با بیان اینکه آمار کارکنان شهرداری تبریز بیش از 50 درصد چارت سازمانی است، ادامه داد: تاکنون یک نفر هم از این تعداد اخراج نشده‌اند و تا پایان مدیریت بنده اخراج نخواهند شد که امیدواریم در بحران موجود، دست در دست هم داده و بتوانیم کلانشهر تبریز را آبادتر کنیم.

وی با بیان اینکه شهروندان تبریزی طعم نتایج برنامه‌های میان مدت و بلندمدت شهرداری را در سال‌های آتی خواهند چشید، ادامه داد: در حال حاضر شهرداری در حال جراحی بافت فرسوده شهری است که در این راستا دو و نیم هکتار از اراضی «چوخورلار» در حال تملک است که از این نظر شهرداری در میان سایر شهرهای کشور گام بزرگی برداشته است.

وی همچنین ادامه داد: امیدواریم تا پایان شورای پنجم شهر تبریز قسمت اعظمی از بافت فرسوده و حاشیه نشینی اصلاح شود.

آموزش شهروندی ضرورت زندگی رو به توسعه

رئیس شورای شهر تبریز صبح امروز در مراسم بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی شهیدان ذاکر تبریز آموزش مداوم شهروندی را ضرورت زندگی رو به توسعه خواند و گفت: آموزش‌های کوتاه مدت در حوزه‌های محیط زیست، اصول آتش نشانی و شهرسازی منجر به بهبود زندگی مدرن شهری خواهد بود.

شکور اکبرنژاد با بیان اینکه لازمه زندگی رو به توسعه، آموزش مداوم است، اظهار کرد: نیاز نیست برای آموزش شهروندی کلاس‌های چندین ساعته برگزار شود بلکه باید آموزش‌های کوتاه و مداوم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید برای کاهش تولید پسماند و زباله به شهروندان آموزش داده شود، افزود: احترام به محیط زیست و آب و هوا باید به شهروندان آموزش داده شود که در این راستا کاهش تولید زباله، جداسازی و فرهنگ شهروندی از مهم‌ترین مشخصه‌های آموزش شهروندی است.

رئیس شورای شهر تبریز همچنین در ادامه به آموزش‌های شهروندی در خصوص مسائل آتش نشانی تأکید کرد و افزود: همچنین باید در اصول شهرسازی به مسائل ایمنی ساختمان‌ها توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود از زحمات شهرداری کلانشهر تبریز در چندماه گذشته قدردانی کرد و افزود: امیدوارم با جذب سرمایه گذار برای پارک بزرگ آذربایجان، شاهد شکوفایی ضلع غربی شهرمان باشیم.

حمایت قاطع اعضای شورا از شهردار تبریز

عضو شورای شهر تبریز  نیز در این مراسم گفت: با وجود برخی کارشکنی‌ها و شیطنت‌ها علیه شهردار تبریز اعضای شورای شهر حمایت قاطع و محکم خود از شهردار تبریز را اعلام می‌کنند.

فریدون بابایی اقدم تبریز با بیان اینکه در چند ماه گذشته شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف در زمان شهرداری مهندس شهین باهر بودیم، اظهار کرد: متأسفانه در طی چند ماه اخیر، هجمه‌های ناجوانمردانه بر علیه شهردار تبریز صورت گرفته اما اعضای شورای شهر حمایت قاطع و محکم خود از شهردار تبریز را اعلام می‌کنند.

وی افزود: برخی کارشکنی‌ها و شیطنت‌ها علیه شهردار تبریز کار درستی نیست و ما نیز در مقابل به توان و سلامت نفس مهندس شهین باهر ایمان داریم چرا که در شرایط موجود کشورمان، شهرداری تبریز را به خوبی مدیریت کرده است.

عضو شورای شهر تبریز در ادامه با بیان اینکه باید پرسنل شهرداری تبریز تعصب سازمانی خود را افزایش دهند، اظهار کرد: زمانی که مشکلات صنفی در جایی مطرح می‌شود نباید با آن فرد برخورد قهری صورت گیرد.

وی همچنین در ادامه از شهردار تبریز خواست تا ارزیابی مدیران مناطق و سازمان‌ها را به شورای شهر تبریز تحویل دهد.

 کاهش زمان دسترسی به خدمات ایمنی در منطقه

شهردار منطقه چهار تبریز از ارائه آموزش‌های شهروندی در زمینه بحث ایمنی در ایستگاههای آتش نشانی و کاهش زمان لازم برای دسترسی به خدمات ایمنی با بهره‌برداری از چهارمین ایستگاه آتش نشانی منطقه خبر داد.

اکبر امجدی اظهار داشت: با بهره برداری از چهارمین ایستگاه آتش نشانی منطقه چهار زمان مورد نیاز برای رسیدن خدمات ایمنی در سطح منطقه کاهش می‌یابد.

اکبر امجدی افزود: با سیاست گذاری‌های شورای شهر و دستورات شهردار تبریز، شهرداری منطقه چهار گام‌های مثبتی در زمینه ارائه خدمات مناسب به شهروندان، احداث پارک‌های منطقه ای و همچنین توسعه زیرساخت‌های شهری از قبیل ایستگاه‌های آتش نشانی برداشته است.

وی افزود: فعالیت‌های شهرداری در طول ساعات شبانه‌روز تعطیل بردار نیست و در این راستا احداث ایستگاه‌های آتشنشانی در سطح منطقه با ارزیابی های صورت گرفته ادامه خواهد داشت.

وی افزود: حوزه شهرداری منطقه 4 با توجه به بافت جمعیتی و شرایط ساختاری، نیازمند تقویت الزامات ایمنی است؛ از این رو خوشحالیم که، پروژه ایستگاه آتش‌نشانی شهیدان ذاکر با تلاش بی‌وقفه همکاران عمرانی، تکمیل و همزمان با 14 تیر روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تقدیم شهروندان شد.