با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1201
تاریخ انتشار : 1397/4/16  11:50 July 7, 2018, 4:20 p.m.

قرآن سپر محکمی در برابر هجمه‌های غلط فرهنگی است

آساخبر: رحیم عبدالجباری، مدیر روابط عمومی اداره اوقاف استان طی یاداشتی نوشت؛ قرآن سپر محکمی در برابر هجمه‌های غلط فرهنگی که امروزه جوانان و خانواده ها با آن روبرو هستند و باعث بروز برخی ناملایمات در کشور می‌شود است.

امروزه با توجه به خلاء‌های فرهنگی بوجود آمده توسط هجمه رسانه های غربی، توجه به قرآن و مسابقات قرآنی لزوم بیشتری را به خود می‌طلبد و در این میان علاوه بر توجه بر کیفیت برگزاری مسابقات باید بر تشویق استقبال هر چه بیشتر و پرشور تر مردم از این مسابقات معطوف شود.

 در جامعه اسلامی مانند ایران باید تلاش‌ها بر این باشد تا قرآن در کانون توجهات نسل جوان و نوجوان قرار گیرد که بنا به سخن امام صادق (ع) ("مَن قَرَا القُرآن و هو شابٌّ مُؤمِنٌ ، اختَلَطَ القُرآنُ بلَحمِهِ و دَمِهِ؛. هر جوان مؤمنی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خون او را در می‌آمیزد.")، قرآن با گوشت و خون او آمیخته شود و این امر باعث می‌شود از عنفوان جوانی سبک زندگی او با خط کش قرآن و سیره اهل بیت تنظیم شود و قرآن سپر محکمی در برابر هجمههای غلط فرهنگی باشد که امروزه جوانان و خانواده‌ها با آن روبرو هستند و باعث بروز برخی ناملایمات در کشور می‌شود.

 لذا از این باب اداره کل اوقاف خود را موظف می‌داند با برگزاری هر چه بهتر و گسترده‌تر این مسابقات جوانان و نوجوانان را با قرآن ومفاهیم قرآنی به چالش کشیده و آن را به امری فراگیر در سطح جامعه کند تا شاهد رشد و تعالی قرآن و سبک زندگی اسلامی و قرآنی در خانواده‌ها و سطح کشور باشیم.