با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1330
تاریخ انتشار : 1397/4/19  10:16 July 10, 2018, 2:46 p.m.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی:

استادان فناور توانمندی‌های خود را به منصه ظهور برسانند

آساخبر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با برداشتن موانع و فراهم کردن ساز و کارهای لازم و سرعت بخشیدن در امور، استادان فناور و نوآور می‌توانند بدون بروکراسی توانمندی‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

عزیز جوانپور در نخستین جلسه شورای نظارت و کمک به استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان واحد تبریز اظهار کرد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناسب از توانمندی‌های فناوران در راستای تبدیل علم به ثروت و توانمندسازی اقتصادی استان بهره خواهد گرفت.

دکتر حسن رسولی سقای معاون پژوهش و فناوری واحد تبریز نیز گفت: سعی در ایجاد نظام نوآوری باز هستیم، بدین معنی که ایده‌ها چه از بیرون بیایند چه از دانشگاه، بررسی می‌شوند. احصای توانمندی‌های فناوری اعضای هیات علمی یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت است.

مدیر توسعه فناوری ارتباط با صنعت و کارآفرینی واحد تبریز هم بیان کرد: از طریق حمایت از بنگاه‌های توسعه و تجاری‌سازی و ایجاد ثروت، نوآوری فناورانه را تحریک کرده و طرق حمایت قانونی از این مراتب و تمهید نحوه جلب این حمایت‌ها را شناسایی می‌کنیم.

دکتر جعفر ابوالحسنی افزود: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان بسته‌ای جامع برای توانمندسازی این شرکت‌ها همواره باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

طرح خودرو سنگین و سبکBMT بدون گیربکس و دیفرانسیل، طرح سیستم کنترل الکترونیکی کشش تراکتور، طرح تولید اسانس گل محمدی در مرکز رشد دانشگاه در این جلسه به تصویب رسید.