با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1406
تاریخ انتشار : 1397/4/20  15:24 July 11, 2018, 7:54 p.m.

پارک قازان تبریز مورد بهره‌برداری قرار گرفت؛

نام‌گذاری پارک قازان در راستای تحکیم روابط تاتارستان و ایران

آساخبر: پارک قازان (باغ توت گلگشت) با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و شهردار کلانشهر تبریز به بهره‌برداری رسید.

با اتمام مراحل اجرائی پارک قازان که دارای امکانات متعدد رفاهی است، این پارک به عنوان هدیه سبز شهرداری منطقه دو به شهروندان تبریزی، عصر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای شهر تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم باقر خوشنواز، شهردار منطقه 2 تبریز با اشاره به افتتاح این پروژه اظهار کرد: پارک قازان به منظور احیای باغات قدیمی تبریز، توسعه و ایجاد فضای سبز مناسب برای استفاده شهروندان، با پنج هزار مترمربع مساحت دارای درختان کهنسال توت است که با تغییر کاربری از سوی شهرداری منطقه دو، تبدیل به پارک محله‌ای شده و این امر گام بلند دیگری در افزایش سرانه فضای سبز شهری به‌شمار می آید.

وی همچنین ادامه داد: احداث بوفه و غذاخوری، مبلمان شهری و نورپردازی، سرویس بهداشتی و ایجاد فضای سبز با کاشت چمن در دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و انجام گلکاری در ۴۵۰ مترمربع مساحت، از اعم امکاناتی است که با صرف ۹۰ میلیارد ریال اعتبار، در پارک قازان ایجاد شده است.

وی درادامه افزود: با توجه به قرار گرفتن پارک قازان در جوار کلینیک‌های متعدد گلگشت و به جهت مراجعه بیماران و همراهان آنان به این مراکز درمانی، فضای این پارک می‌تواند مورد استفاده آنان نیز قرار گیرد.

شهردار منطقه 2 تبریز با اشاره به نامگذاری این پارک اظهار کرد: این پارک به منظور تحکیم روابط بین المللی بین جمهوری تاتارستان و جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.

همت شهرداری تبریز در احداث پارک ها قابل تقدیر است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: همت شهرداری تبریز در احداث و کلنگ زنی پارک ها و فضاهای عمومی قابل تقدیر است.

سید محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه درختان و باغات یکی از مهم ترین نعمت‌های الهی است، اظهار کرد: هر کس یک درخت در طول زندگی بکارد و مردم پس از مرگ او، از میوه و سایه آن درخت استفاده کنند، همواره مورد عنایت پروردگار قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به افتتاح پارک قازان در جوار کلینیک‌های متعدد خیابان گلگشت توسط شهرداری تبریز اظهار کرد: در سال‌های گذشته در کنار کلینک‌ها و بیمارستان موجود در منطقه، مکانی برای استراحت خانواده‌ها وجود نداشت ولی امروز شاهد تملک باغ توسط شهرداری تبریز در این منطقه هستیم که یکی از مهم ترین اقدامات شهرداری محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از همت شهرداری تبریز برای احداث این پارک، ادامه داد: این پارک طی چندماه گذشته کلنگ زنی و با سرعت هرچه تمام به پارک تبدیل شده که از این بابت از عوامل شهرداری تبریز قدردانی می‌کنم و امیدواریم هر ماه شاهد احداث و کلنگ زنی پارک‌ها و فضاهای عمومی در کلانشهر تبریز باشیم.

توسعه فضای سبز شهری رویکرد اصلی شهرداری تبریز

شهردار تبریز گفت: توسعه فضای سبز شهری رویکرد اصلی شهرداری تبریز در سال جاری است.

ایرج شهین باهر ضمن قدردانی از پرسنل شهرداری منطقه 2 تبریز اظهار کرد: این پارک جزو معدود پارک هایی است که در زمان افتتاح و بهره برداری از آن، می توان از سایه درختانش استفاده کنیم، چرا که زمین پارک از باغ به فضای عمومی تغییر کاربری داده شده و به وجود این درختان در این پارک نمی توان ارزش ریالی گذاشت.

وی افزود: در احداث پارک‌ها، باید درختکاری کرد و منتظر رشد درختان باشیم که این روند چندین سال طول خواهد کشید اما در این پارک که با تملک باغ های موجود در شهر افتتاح شده، شاهد درختان چندین ساله هستیم که باید از صاحبان قبلی این املاک جهت نگهداری از درختان قدردانی کرد.

شهین باهر با بیان اینکه توسعه فضای سبز شهری رویکرد اصلی شهرداری تبریز است، ادامه داد: احداث پارک‌ها و فضاهای عمومی هزینه بر خواهد بود اما با این وجود لازمه زندگی در شهرهاست که شهرداری تبریز در چند ماه گذشته توانسته پنج پارک محله ای افتتاح کند.

وی همچنین ادامه داد: در برنامه بودجه سال 97، احداث 10 پارک محله‌ای در تبریز تصویب شده که امیدواریم با همکاری شورای شهر، تا پایان امسال، حدود 20 پارک محله ای در سطح شهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهردار تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شهرداری تبریز تاکنون بدون هیچ حاشیه‌ای اقدامات خود را پیش می برد، ادامه داد: با توجه به رکود موجود در کشور، شهرداری تبریز توانسته اقدامات موثری در شهر انجام دهد که امیدواریم این روزها همه مسئولان شهری و استانی در راستای رفاه مردم، همدلی و همکاری خود را افزایش دهند.

برای نگهداری درختان کلانشهر تبریز جشن گرفته شد

عضو شورای شهر تبریز گفت: امروز برای نگهداری درختان کلانشهر تبریز جشن گرفته شد که این مهم، یکی از اخبار خوشحال کننده شهری است.

سعید نیکوخصلت با بیان اینکه شهرداری تبریز محیط زیست را زمینه کاری خود قرار داده، اظهار کرد: شهرداری تبریز در ماه‌های گذشته افزایش تعداد پارک2های محله ای را در اولویت کاری خود قرار داده که از این بابت از زحمات شهردار و پرسنل شهرداری تبریز قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع فضای سبز در تبریز اظهار کرد: طرح جامع فضای سبز تبریز که تاکنون پرداخت نشده بود راه اندازی شده که در این راستا معاونت شهرسازی شهرداری و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا نیز در این زمینه همکاری می‌کنند که این طرح، در زمینه بازچرخانی آب کارهای زیادی انجام گرفته و سیستم اداره‌ها، تفکرات در حال یکپارچه سازی است. 

نیکوخصلت در ادامه بر اصلاح روش مصرف در خانواده تأکید کرد و افزود: امیدواریم در راستای جامعه سبز، درست مصرف کنیم تا در آینده آب و هوای پاکی داشته باشیم.