با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1451
تاریخ انتشار : 1397/4/21  10:32 July 12, 2018, 3:02 p.m.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربايجان‌شرقی:

پارک 400هکتاری آرپادره‌سی به منطقه توریستی و تفریحی تبریز تبدیل می‌شود

آساخبر: معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربايجان‌شرقی اجرای پارک جنگلی آرپادره سی به مساحت 400 هکتاررا یک فرصت برای آینده کلانشهر تبریز از نظر تامین و افزایش سرانه فضای سبز ذکر کرد.

جواد رحمتی در حاشیه بازدید از چند پروزه عمرانی منطقه 5 تبریز اظهار داشت: اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی در کلانشهرها منجر به افزایش رفاه و آسایش شهروندان شده است.

وی اجرای پارک جنگلی آرپادره سی به مساحت 400 هکتاررا یک فرصت برای آینده کلانشهر تبریز از نظر تامین و افزایش سرانه فضای سبز ذکر کرد و افزود: در صورت حضور سرمایه‌گذراران بخش خصوصی پارک آرپادره سی به یکی از مکان‌های توریستی و تفریحی تبدیل خواهد شد.

رحمتی در ادامه به اهمیت مسیرگشایی در ورودی شرق تبریز اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از باندهای کندرو جاده تهران علاوه بر کاهش ترافیک شاهد تغییر مبلمان شهری ورودی شرق تبریز خواهیم بود.

 یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج با بیان اینکه امسال با 2 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار طرح‌های عمرانی در سطح حوزه اجرا می‌شود، گفت: تلاش داریم باند کندرو جنوبی جاده تهران، مسیرگشایی فرشته جنوبی، پارک نیاوران، مجتمع فرهنگی مذهبی فرشته و پارک جنگلی آرپادره‌سی را در هفته دولت امسال افتتاح کنیم.

ایرج شهین باهر شهردار تبریز با قدردانی از بازدید معاون عمرانی استاندار از پروژه‌های عمران شهری از شهرداری منطقه پنج به عنوان منطقه‌ای فعال و پویا در اجرای طرح‌های عمرانی یاد کرد و گفت: تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) که از آن به عنوان فاز اول اتوبان ولایت یاد می‌شود با 250 میلیارد ریال در حال احداث است و در صورت بهره‌برداری کوی‌های نصر و استانداری را از بن بست بودن خارج خواهد کرد.

وی ساماندهی مسیر جاده تهران را از اقدامات ارزنده منطقه پنج ذکر کرده و گفت: پس از بهره برداری از باند کند رو شمالی مسیر جاده تهران، باند کندرو جنوبی نیز در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهین باهر در این رابطه تصریح کرد: برای تملک و عملیات عمرانی 10 کیلومتر مسیرگشایی در مسیر جاده تهران بالغ بر 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

در این بازدید سه ساعته از طرح‌های عمرانی همچون بزرگراه دو کمال، تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر، پارک 400 هکتار آرپادره سی، مسیرگشایی فرشته جنوبی، پارک نیاوران، ساختمان جدید اداری منطقه پنج، ورزشگاه 5 هزار نفری مرزداران، باند کندرو جنوبی جاده تهران و ساماندهی مسیرمهرانه رود بازدید شد.