با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1460
تاریخ انتشار : 1397/4/21  12:18 July 12, 2018, 4:48 p.m.

در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان هریس مطح شد؛

تشکیل کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری در شهرستان هریس

آساخبر: /هریس، محمد طلوعیان/ فرماندارهریس در جلسه شورای اداری از تشکیل کمیته حمایت از سرمایه گذاری در این شهرستان خبرداد.

محمودی با اشاره به استقبال گسترده سرمایه گذاران در همایش فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان هریس گفت: تاکنون تفاهم نامه ۹ طرح به ارزش حدود 260 میلیارد تومان بین سرمایه گذاران و مسئولین ارشد شهرستان منعقد شده که طرح پیشنهادی سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی وبادی توسط سرمایه گذار روسی در شهرستان هریس در ماه آتی عملیاتی می شود.

محمودی افزود: با طرح های توسعه و تسهیلاتی که از سوی دولت برای شکوفایی و رونق اقتصادی این شهرستان اتخاذ شده امیدواریم بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و اشتغال جوانان برطرف شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای این شهرستان برای جذب سرمایه گذار گفت: مهمترین هدف همایش سرمایه گذاری شهرستان هریس معرفی ظرفیت های این شهرستان برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و معدن است.

فرماندارهریس به اهمیت اتمام پروژه بزرگراه تبریز - هریس - اهر در زمینه توسعه همه جانبه شهرستان هریس اشاره کرد و گفت: اتمام این پروژه تاثیر بسیاری در رشد و توسعه منطقه خواهد داشت.

محمودی با توجه به فصل برداشت گندم وخرید تضمینی گندم در مراکز خرید گفت: با توجه به اینکه مرکز خرید گندم در سالهای قبل فقط در شهر هریس بود امسال برای رفاه حال کشاورزان وکاهش هزینه حمل 4 مرکز خرید گندم فعال کرده‌ایم که علاوه برشهر هریس در شهرهای بخشایش، زرنق وخواجه نیز این مراکز فعال وآماده خرید می‌باشند.

مسئولین در تمامی زمینه‌ها پاسخگو باشند

آیت اله هاشم زاده هریسی عضو خبرگان رهبری هم در این جلسه با اشاره به این که در جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی و پستی مقام نیست گفت: همه در حیطه کاری خود برای انجام وظیفه محوله مسئول هستیم وتمامی کارها بایستی با درنظر گرفتن رضای الهی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: در عرصه بین المللی نبایستی خودمان را خوار ودشمن را بزرگ جلوه دهیم چرا که بایستی در این برهه از زمان بهانه دست دشمن ندهیم وروی پای خود ایستاده و می‌توانیم را عملیاتی کنیم.

یکی از مشکلات کنونی ما فرافکنی است؛ مسئولین بایستی در تمامی زمینه‌ها پاسخگو بوده و در جهت مبارزه با فساد، شفافیت عملکردها و مسئله اکرام و تکریم مردم و عدالت محوری همت جهادی داشته باشند در این صورت است که بهانه دست دشمن نخواهیم داد.

مرکز خرید شیر و فرآوری محصولات لبنی در هریس ایجاد شود

بیت اله عبدالهی، نماینده مردم اهر وهریس در مجلس در این جلسه گفت: اولویت اول کاری ما جذب سرمایه گذار وسرمایه گذاری در شهرستان هریس است .

وی خاطر نشان کرد: در امر سرمایه گذاری هم تأکید بر استفاده از نیروی کار بومی در این شهرستان با توجه به وجود مشکل بیکاری تحصیل کرده ها و افراد جویای کار مدنظر ماست ودر این راستا در امر سرمایه گذاری حامی تمام و کمال سرمایه گذار در شهرستان برای تسریع امر صدور مجوزها و جوازها و تأمین زیرساخت‌های لازم همراه وهمگام سرمایه گذاران هستیم.

نماینده مجلس در بخشی از سخنان خود خواستار رونق صنعت دامداری و کشاورزی و ایجاد مرکز خرید شیر و فرآوری محصولات لبنی در این شهرستان شد.

عبدالهی همچنین از تامین اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی برای از سر گیری پروژه فاضلاب شهر هریس و اتمام لوله گذاری و واگذاری انشعابات و اتمام پروژه تا پایان سال۹۷ در این جلسه خبرداد و افزود: در اسرع وقت با توجه به مشکلات زیست محیطی فاضلاب شهرهریس پیمانکار برنده مناقصه ادامه کار اجرایی این پروژه را شروع  و با اتمام عملیات لوله گذاری واگذاری انشعابات این پروژه تا پایان سال جاری اتمام خواهد یافت.

پروژه مذکور با پیشرفت فیزیکی بالای۴۰ درصد از سال ۹۵ تا به امروز  تعطیل بود.