با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1556
تاریخ انتشار : 1397/4/24  8:30 July 15, 2018, 1 p.m.

در جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر تبریز مطرح شد؛

زمان مدیریت کدخدایی به سر آمده است/تصویب لایحه تامین هزینه های درمانی قربانی اسیدپاشی

آساخبر: صبح امروز شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز تحت تاثیر قطعی های مکرر برق این شهر در فضایی تاریک و بدون سیسیتم های صوتی برگزار شد، حال آنکه این موضوع مشکلاتی را بدنبال داشت، بگونه ای که حاضرین در جلسه سخنان اعضا را به سختی می شنیدند و در نهایت این امر سبب شد تا اکثر خبرنگاران جلسه را ترک نمایند.


رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز طی سخنانی در این نشست ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، با بیان اینکه ایجاد امیدواری، نشاط، فضای کسب و کار و تعلق خاطر در بین مردم وظیفه تمامی مسئولین است، اظهار کرد: متاسفانه ما مسئولین بجای توجه به این موضوعات، با برخی برخوردهای قهری و غیرمحترمانه در جامعه تشویش و دلهره ایجاد می کنیم.

ضرورت ارائه آموزش های شهروندی برای حفظ حرمت و آبروی افراد در جامعه

شکور اکبرنژاد در ادامه با تاکید بر اهمیت حفظ حرمت و آبروی افراد در جامعه گفت: برخی برخوردها سبب جریحه دار شدن احساسات شهروندان می شود بنابراین باید با ارائه آموزش ها شهروندی و فرهنگ سازی از بروز چنین رفتارهایی در جامعه خودداری شود و در این راستا آموزش مستمر کارکنان شهرداری و اعضای شورا را ضروری است.

قانون پله ای برای پیشرفت است نه ابزاری سد راه رفاه مردم

وی همچنین با بیان اینکه احترام گذاشتن به قانون، اساس پیشرفت و توسعه جامعه محسوب می شود، ادامه داد: باید توجه داشته که قانون پله ای برای پیشرفت است نه ابزاری سد راه رفاه مردم لذا تمامی اقداماتمان باید قانونی و در جهت رفاه شهروندان باشد.

ضرورت ساماندهی وضعیت دستفروشان سطح شهر

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت دستفروشان گفت: این معضل مختص شهر تبریز نیست و در سایر کلانشهرها نیز شاهد آن هستیم اما یکبار و برای همیشه باید این معضل تعیین تکلیف شود، البته این امر نباید بگونه ای صورت گیرد که مانع امرار معاش شهروندان شود.

وی ضمن انتقاد از عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز در خصوص اعزام تیم فوتبال بانوان به نروژ، گسترش ورزش های همگانی را از جمله الویت های پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز اعلام کرد و افزود: پرداختن به ورزش های قهرمانی با این موضوع منافات دارد.

تصویب لایحه تامین هزینه های درمانی قربانی اسیدپاشی

در ادامه این جلسه لایحه تامین هزینه های درمانی معصومه جلیل پور، قربانی اسیدپاشی اسفند ماه سال 96 مطرح و تعدادی از اعضا به اظهار نظر در خصوص آن پرداختند.

ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز نیز در این ارتباط گفت: قطعا هزینه های جانبی درمان این فرد بسیار خواهد بود لذا به اعضای شورا پیشنهاد می کنم در جهت حمایت از این شهروند با تصویب این لایحه موافقت نمایند.

در نهایت این لایحه با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید و مبلغ 50 میلیون تومان برای این امر اختصاص یافت.

 

گسترش ورزش های همگانی جزو سیاست های شهرداری تبریز است

پس از آن لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز مبنی بر تداوم تیمداری در ورزش قهرمانی در دستور کار شورا قرار گرفت و مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان اظهار کرد: گسترش ورزشهای همگانی جزو سیاست های شهرداری تبریز بوده و در این راستا امروز در بیش از 100 نقطه این شهر ورزش همگانی با استقبال پرشور مردم در حال فعالیت است.

علیرضا رحیمی ادامه داد: المپیاد ورزشی فوتبال محلات با استقبال مردم تبریز در بیش از 10 سالن ورزشی برگزار شد و در مرحله دوم این المپیاد، مسابقات والیبال و فوتسال بانوان و والیبال آقایان برگزار می شود.

وی همچنین در خصوص فروش و واگذاری امتیاز تیم شهرداری تبریز گفت: به دنبال دستور فروش این تیم، ما نیز اعلام آمادگی واگذاری این تیم‌ را اول به مشتریان استانی و سپس به استان‌های همجوار کردیم اما هیچ نهاد یا فرد حقیقی و حقوقی بجز یک مورد در استان برای خرید پیدا نشد و این امر بنا به دلایلی امکان پذیر نشد.

اعضای شورا مواضع خود در خصوص پرداختن به ورزش قهرمانی را صراحتا بگویند

رحیمی اضافه کرد: حتی اگر اعضای شورا مخالف پرداختن شهرداری تبریز به ورزش های قهرمانی و تیمداری هستند، بایستی با موافقت با تصویب این لایحه مواضع خود را در این خصوص صراحتا بیان کنند.

وی در خاتمه با اشاره به درخشش تیم های ورزش قهرمانی شهرداری تبریز در سالهای گذشته بیان کرد: بودجه سازمان ورزش چهار در هزار بودجه شهرداری است که سال گذشته در ورزش قهرمانی هزینه شده است و با توجه به اینکه کمتر از یک ماه به آغاز بازی های لیگ فوتبال کشور باقی است، بهتر است اعضای شورا مواضع خود را در این خصوص به طور شفاف بیان نمایند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این خصوص گفت: در حالی که حقوق برخی از کارگران شهرداری پرداخت نشده، پرداختن به ورزشهای قهرمانی کاری غیر منطقی است.

زمان مدیریت کدخدایی به سر آمده است

فرج محمدقلیزاده ادامه داد: زمان مدیریت کدخدایی و پشت درهای بسته به سر آمده و زمانی که سرمربی و کمک های وی تعیین شده و در تنگا قرار دادن اعضا برای تصویب این لایحه کار غیراخلاقی است.

وی اضافه کرد: اگر واقعا علاقمند به گسترش ورزش های همگانی هستید این کار را به افراد متخصص بسپارید. اید تنها از دیدگاه خودمان به این قضیه نگاه کنیم چرا که شاید نه خودمان ورزشکار باشیم و نه از ورزش خوشمان بیاید ولی عموم مردم دوست دار ورزش هستند و نباید ورزش را از بدنه شهرداری حذف کرد.

ایجاد شور و نشاط در جامعه از وظایف شهرداری هاست

شهردار تبریز همچنین با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری ایجاد شور و نشاط در جامعه است، اظهار کرد: باید فضایی برای جوانان در شهر ایجاد شود تا جوانان شور و نشاط اجتماعی خود را از دست ندهند.

شهین باهر در این زمینه حفظ تیم فوتبال شهرداری تبریز را یکی از مطالبات شهروندان در حوزه ورزش دانست و اظهار کرد: در طول سال های گذشته برای تیم فوتبال شهرداری تبریز هزینه های میلیاردی صورت گرفته و حالا که این تیم تبدیل به ارزش افزوده شده، نباید آن را از صفحه مسابقات قهرمانی حذف کرد.

تیم فوتبال شهرداری در اختیار جوانان تبریزی قرار گیرد

وی  با تاکید بر اینکه باید تیم فوتبال شهرداری در اختیار جوانان تبریزی قرار گیرد، افزود: ما باید با حفظ این تیم فرصت را در اختیار جوانان این شهر قرار دهیم تا بتوانیم در سال های آینده شاهد معرفی قهرمانانی از این شهر به فوتبال کشور باشیم.