با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1560
تاریخ انتشار : 1397/4/24  12:32 July 15, 2018, 5:02 p.m.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خبر داد:

اجرای یکهزار برنامه طی ایام دهه کرامت در آذربایجان شرقی/ توسعه فعالیت های اقتصادی آستان قدس رضوی

آساخبر: مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی برنامه های آستان در ایام دهه کرامت امسال را تشریح کرد و از اجرای یکهزار برنامه در 63 شهر و 30 روستای استان خبر داد..

محمدیوسف شاکری ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بمناسبت فرا رسیدن دهه کرامت، در تشریح برنامه های ایام دهه کرامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: این برنامه‌ها با ورود کاروان «زیر سایه خورشید» از روز گذشته در استان آغاز شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال یکهزار فعالیت در 63 شهر و 30 روستای آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

 وی همچنین در خصوص محورهای اصلی برنامه‌های دهه کرامت در آذربایجان شرقی گفت: این برنامه ها در 7 محور «معرفتی و معنوی»، «تربیتی»، «آموزشی، علمی و پژوهشی»، «تبلیغی و ترویجی»، «اجتماعی»، «خدماتی» و «آغاز اقدامات سازندگی» اجرا خواهد شد.

شکری تقویت وحدت و هم افزایی، تحرک و کارآفرینی، خود باوری و خود اتکایی و ایجاد بستر وجدان کاری را حاصل این محورها دانست و بر ضرورت توسعه خدمات اجتماعی رضوی و  ترویج فرهنگ ایثار در آذربایجان شرقی تاکید کرد.

مسئول دفتر  نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی در ادامه برگزاری برنامه‌هایی با عناوین عفاف و حجاب، شکوفه‌های نور، دیدارهای عمومی خادمان با مردم، اصناف و... ، دلجویی از معلولین و زندانیان، بازدید از روستاهای محروم با عنوان بزم نور و آغاز خدمت رسانی به مناطق محروم، برگزاری گردهمایی فعالین فرهنگی، ترویج فرهنگ کتابخوانی با محوریت رضوی، توزیع ارزاق متبرک رضوی در بین 700 فقیر و اهدای 70 جهیزیه به نو عروسان محروم و برگزاری کرسی تلاوت را از جمله مهمترین برنامه‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی  در استان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر از زمان راه اندازی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی، مشغول به شناسایی دقیق ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها بودیم، افزود: در این راستا 28 کانون تخصصی در حوزه‌های مختلف آغاز به کار کرده است تا خدمات آستان قدس در استان توسعه یابد، بطوری که در این مدت در 18 شهر استان دفتر نمایندگی آستان قدس راه اندازی شده است.

شاکری کارهای فرهنگی و جذب نذورات را از رویکردهای فعالیت دفاتر آستان قدس در شهرهای استان عنوان و بیان کرد: در تلاشیم نذوراتی که مردم هر شهر به صورت عام برای آقا علی ابن موسی الرضا (ع) وقف می‌کند، در همان شهر برای فقرای همان شهرها هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی در استان توسعه می‌یابد، تصریح کرد: بخشی از نذوراتی که به نیت عام برای ثامن الائمه وقف شده است، به سمت مشارکت با خود مردم جهت راه اندازی فعالیت اقتصادی، اشتغال و تولید سوق داده می‌شود.

مسئول دفتر  نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی در ادامه از ثبت نام حدود 3000 خادم افتخاری در استان برای خادمی حرم مطهر رضوی خبر داد و افزود:  تاکنون900 نفر پرونده خود را تکمیل کرده‌ اند و در عین حال 97 نفر خادم افتخاری در اردیبهشت ماه در حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) به عنوان خادم افتخاری ملبس به لباس خادمی شدند.

وی اعزام زیارت اولی ها را از اولویت های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی اعلام و اضافه کرد: سال گذشته در مجموع 12 هزار نفر از طریق این دفتر به مشهد مقدس اعزام شدند و امسال هم تاکنون حدود 5 هزار نفر اعزام شده و مابقی تا پایان سال اعزام خواهند شد.