با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1734
تاریخ انتشار : 1397/4/31  7:32 July 22, 2018, 12:02 p.m.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز:

صرفه جویی یک کیلوواتی هر خانوار تبریزی مانع خاموشی می شود

آساخبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: 960 هزار مشترک خانگی این شهر روزانه اگر یک کیلو وات برق صرفه جویی کنند بار مصرف خانگی به طور کامل از مدار برداشته شده و نیازی به اعمال خاموشی نخواهد بود.


عادل کاظمی اظهار داشت: اگر راهکارهای پیشنهادی برای مدیریت مصرف برق توسط مشترکان به ویژه مشترکین خانگی جدی گرفته شود، به راحتی می توان از پیک بار مصرف برق در تابستان عبور کرد.

وی بر لزوم توجه ویژه به تأمین برق از طریق سلول های خورشیدی تأکید کرد و گفت: وزارت نیرو برای پشتیبانی از مشترکانی که در زمینه نصب پنل های خورشیدی همکاری می کنند، برق تولیدی اضافه را با قیمت بالاتر از تعرفه خریداری می‌کند و در نتیجه سرمایه مشترکین در کمتر از دو سال جبران می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به اینکه استفاده مراکز دولتی و ادارات از مولدهای برق نیز به شدت مغفول مانده است، ادامه داد: در زمان حاضر در تبریز 8هزار واحد صنعتی فعالیت می‌کنند اما از این تعداد تنها 570 واحد حاضر به همکاری با شرکت در حوزه کاهش بار شدند که این تعداد تنها 40تا 60 مگاوات به مدیریت مصرف کمک می کند.

کاظمی گفت: اگر همکاری با شرکت به صورت 100درصدی اتفاق می افتاد، بخش عمده مشکلات تابستان 97 حل می شد.

وی گفت: در صورت برنامه ریزی در خصوص این موارد و در شرایط همکاری تمامی مشترکان با برنامه های شرکت، می توانیم سال آینده به راحتی از پیک تابستان عبور کنیم.

مصرف برق تابستان امسال در تبریز به 800 مگاوات رسید و شرکت برق با اعمال برنامه خاموشی روزانه برای بخش های خانگی و صنعتی و اجرای ممیزی ادارات دولتی سعی دارد از پیک بار امسال عبور کند.

شرکت توزیع نیروی برق تبریز مسئولیت توزیع نیروی برق را در محدوده شهرتبریز و حومه و شهرهای اسکو، ایلخچی، آذرشهر، گوگان، ممقان، خسروشهر و سهند برعهده دارد.

محدوده تحت پوشش این شرکت را عرصه ای به مساحت حدود 4770 کیلومترمربع با جمعیتی افزون بر یک میلیون 800 هزار نفر را تشکیل می‌دهد.