با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1742
تاریخ انتشار : 1397/4/31  8:34 July 22, 2018, 1:04 p.m.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

روابط عمومی، عامل نهادینه‌سازی گفتمان توسعه است

آساخبر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، مراکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی را عامل ایجاد و نهادینه‌سازی گفتمان توسعه عنوان کرد.

داود بهبودی در دومین نشست سراسری شورای هماهنگی روسا و نمایندگان حوزه‌های اطلاع‌رسانی و روابط عمومی مراکز، استان‎ها و واحدهای تابعه، اظهار کرد: اگر سازمان، خود را متولی توسعه می‌داند و راهبر توسعه است تمام ارکان سازمان به ویژه مراکز اطلاع‌رسانی در گفتمان‌سازی توسعه وظیفه‎مند هستند. 
  
 وی روابط عمومی‌ها را نهاد ایجاد و نهادینه‌سازی گفتمان توسعه دانست و گفت: یک طرف آن دولت است که باید پیام او را به جامعه و مخاطبان عام و خاص انتقال دهد؛ در کنار آن ابزار رسانه را داریم که باید به نحو مطلوب به کار گرفته شود. 
  
بهبودی با بیان این‌که روابط عمومی معمولا وظیفه دیگری از جمله پوشش و تغذیه اطلاع‌رسانی همکاران بدنه سازمان را برعهده دارد، افزود: گفتمان‌سازی توسعه باید شکل درون‌سازمانی نیز داشته باشد. 
  
وی یادآور شد: تعریف روابط عمومی با رویکرد سنتی و قدیمی که فقط به نصب بنر و کارهای این چنینی می‌پرداخت فاصله گرفته و امروز کاری تخصصی، حرفه‌ای و علمی است که باید پیام توسعه را با همه چالش‌های نظری و عملی به جامعه هدف انتقال دهد. 
  
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی لازم است بسیار دقیق، ظریف و حساس حرکت کنیم که روشنگری ما با کمترین آسیب‌ها تحقق یابد و همه ظرفیت‌ها را در راستای ماموریت‌های سازمان بکار گیریم. 
  
بهبودی بیان کرد: توسعه حالت مشارکت‌محوری دارد و روابط عمومی‌ها نهادهایی مشارکت‌جو هستند؛ درحالی که بسیاری از حوزه‌های تخصصی سازمان چنین نقشی را برای خود قائل نیستند. 
  
دومین نشست سراسری شورای هماهنگی روسا و نمایندگان حوزه‌های اطلاع‌رسانی و روابط عمومی مراکز، استان‎ها و واحدهای تابعه به همت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی پیش از ظهر امروز در محل باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد. 
  
در این نشست پس از سخنرانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، مرجان کریمان، معاون حوزه رياست، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور به ارائه گزارش عملکرد استان‌ها در سه ماهه اول سال 1397 پرداخت.در پایان این نشست مهدی قمصریان، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور به جمع‌بندی مباحث و پاسخگویی به سووالات مطرح شده پرداخت.