با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 1743
تاریخ انتشار : 1397/4/31  8:40 July 22, 2018, 1:10 p.m.

در بهار امسال اتفاق افتاد؛

افزايش 27 درصدي جابه‌جايي مسافر از طريق خطوط ريلي آذربايجان

آساخبر: مديرکل راه آهن آذربايجان از افزایش 27 درصدي جابه‌جايي مسافر از طريق خطوط ريلي آذربايجان خبر داد.

شاپور ارصلانی اظهار داشت: جابه‌جایی مسافر از طریق سیستم حمل و نقل ریلی آذربایجان در بهار امسال 27 درصد در مقایسه با بهار سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: طی سه ماه نخست امسال 698 هزار و 170 نفر از طریق خطوط ریلی در منطقه آذربایجان جابه‌جا شده‌اند که این رقم در بهار سال گذشته 549 هزار و 16 نفر بوده است.

ارصلانی گریزی هم به آمار زمستان گذشته زد و گفت: زمستان و سه ماهه قبل از بهار نیز 645 هزار و 501 نفر در خطوط ریلی آذربایجان جابه‌جایی مسافر صورت گرفته است.

وی نتیجه مقایسه آمار بهار امسال با زمستان را دارای بار افزایشی عنوان و تاکید داشت: مقایسه این ارقام حکایت از رشد هشت درصدی استفاده‌کنندگان از خطوط ریلی برای جابه‌جایی در بهار امسال نسبت به سه ماهه قبل از آن را دارد.

این مقام ارشد در حوزه حمل و نقل ریلی، درباره حجم بار جابه‌جا شده از طریق خطوط ریلی آذربایجان گفت: در سه ماهه گذشته از سال 228 هزار و 237 تن بار از طریق خطوط ریلی آذربایجان جابه‌جا شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل 258 هزار و 952 تن به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش؛ راه آهن آذربایجان یکی از نواحی نوزده‌گانه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود محدوده این اداره‌کل شامل چهار محور  در مسیر میانه- مراغه- تبریز، تبریز- صوفیان- جلفا، صوفیان- رازی و مراغه- مهاباد فعال است که شامل 38 ایستگاه با 720 کیلومتر خط اصلی و 300 کیلومتر خط فرعی، صنعتی و تجاری است.

راه‌آهن آذربایجان محدوده استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل را شامل می‌شود.