با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 263
تاریخ انتشار : 1397/3/23  10:34 June 13, 2018, 3:04 p.m.

در جلسه مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با شهرداری کلانشهر تبریز عنوان شد؛

تلاش مستمر شهرداری کلانشهر تبریز در راستای کاهش و پیشگیری از اعتیاد در جامعه/ اجرای برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر تا 8 تیرماه

آساخبر: جلسه مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با شهرداری کلانشهر تبریز در محل سالن جلسه شهرداری برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز این جلسه ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ، آسیب های اعتیاد، طلاق،حاشیه نشینی،نقاط خاص و حاد و مسائل اخلاقی و فحشا و فساد را جزء آسیب های اولویت دار کشور اعلام نمودند. حجت الاسلام حمیدی با تاکید بر ضرورت بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های کشوری در راستای کاهش 25 درصدی اعتیاد در 5 سال آتی ابراز داشت:هماهنگونه که مستحضرید 1 الی 6 تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور نامگذاری و سند ملی در این زمینه ابلاغ شده است. وی ادامه داد:از مجموع برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر ، برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی وپیشگیری از اعتیاد با حضور دستگاه های اجرایی استان به صورت متمرکز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که در این نمایشگاه دستگاه های اجرایی فعالیت های یک سال گذشته و توانمندی های خود در عرصه مبارزه با مواد مخدر را در معرض دید عموم قرار خواهند داد. معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز در ادامه تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ، راهنمایی های لازم، نظرات کارشناسی و مشاوره ای به علاقمندان ارائه خواهد شد. وی در ادامه در پایان در خصوص تلاش های مستمر شهرداری کلانشهر تبریز در حوزه کاشه و پیشگیری از اعتیاد یادآور شد: تاکنون در سطح 21 فرهنگسرا و چندین کتابخانه ، همچنین پارک بانوان ، 22 سالن ورزشی و پارک های سطح شهر دوره های کارگاهی ، نمایشگاهی و مشاوره ای در خصوص پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی برگزار نمودیم. ... در ادامه این جلسه دبیر اجرایی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به نامگذاری 5 تیر مصادف با 26ژوئن به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در کشور جمهوری اسلامی ایران 1 الی 6 تیر ماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری گردیده و تکالیف دستگاه های اجرایی در این هفته مشخص شده است. امیر رنجبر با بیان اینکه برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر تا 8 تیرماه ادامه خواهد داشت گفت:بدون تردید حضور سازمان های مردم نهاد در جهت مبارزه و پیشگیری از اعتیاد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. وی پس از ارائه گزارشی کامل از انتظارات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از دستگاه های اجرایی استان تصریح کرد: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از 5 کمیته تخصصی شامل کمیته های مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر، حقوق قضایی، درمان و حمایت اجتماعی، فرهنگی و امور اجتماعی و کمیته توسعه مشارکت های مردمی تشکیل شده است. گفتنی است در این جلسه معاونین و مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه ، به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نحوه برگزاری برنامه ها و همچنین نمایشگاه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر پرداختند.