با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 3543
تاریخ انتشار : 1397/6/27  11:19 Sept. 18, 2018, 3:49 p.m.

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

۷۵۰ هزار دانش آموز آذربایجان شرقی روز اول مهر وارد مدارس می‌شوند

آساخبر: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۷۵۰ هزار دانش آموز پیش دبستانی تا دوره دوازدهم، اول مهر وارد مدارس می‌شوند گفت: برای عملیات بزرگ بازگشایی مدارس، کمیته‌ها در ۳۹ ناحیه و منطقه استان فعال شده است.

جعفر پاشایی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به اینکه طرح بازگشایی مدارس در قالب ستاد پروژه مهر از اول تابستان پیگیری می‌شود، اظهار داشت: در این طرح از تمامی ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی آموزش و پرورش برای بازگشایی با نشاط و بهتر در اول مهر بهره‌گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه 750 هزار دانش آموز پیش دبستانی تا دوره دوازدهم، اول مهر وارد مدارس می‌شوند، افزود: برای عملیات بزرگ بازگشایی مدارس، کمیته‌ها در 39 ناحیه و منطقه استان فعال شده و مدرسه به مدرسه آمادگی آنها برای اول مهر بررسی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش دانش آموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی در استان خبر داد و گفت: سازماندهی معلمان، تعمیر و تجهیز مدارس و فضاسازی و... در یک مهر به صورت کامل آماده می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه 5200 ساختمان فیزیکی مدارس دولتی را داریم که بیش از 3 هزار مدرسه هم غیر انتفاعی است، ابراز داشت: در مجموع بیش از 8950 مدرسه داریم که این نشان می‌دهد از برخی مدارس که حدود 390 مدرسه است، در دو نوبت صبح و عصر استفاده می‌کنیم.

پاشایی با بیان اینکه بیش از 90 درصد پیشبینی آموزش و پرورش در ثبت نام تحقق یافته و 680 هزار نفر از دانش آموزان ثبت نام کرده‌اند، ادامه داد: علت این فاصله آماری، نوع ثبت نام پیش دبستانی‌ها است که معمولا روند ثبت نام این مقطع در مهرماه هم ادامه می‌یابد.

وی افزود: ساماندهی نیروی انسانی مدرسه به مدرسه بررسی شده است و با بازنشستگی تعدادی از معلمان، مشکلی در ساماندهی معلمان نداریم و تا امروز 55 درصد ابلاغ‌ها صادر شده است.

مدیرکل آموزش و رورش آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه المپیاد نانو فناوری دانش آموزی با شرکت 20 هزار دانش آموز در ماه گذشته از 31 استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی در این دوره از المپیاد، رتبه سوم را کسب کرد که رتبه قابل توجهی و خوبی برای این استان است.