با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 3614
تاریخ انتشار : 1397/7/1  0:15 Sept. 23, 2018, 3:45 a.m.

گزارشی از طلسم شکنی ماشین سازی با سرمربی جدید

ماشین سازی در حال رسیدن به ساحل آرامش است.

به گزارش آسا خبر، تیم ماشین سازی تبریز لیگ هجدهم را با نام گسترش فولاد آغاز کرد و سپس با تغییر و تحولات عجیبی که همه داستانش را می دانیم، تغییر رنگ و نام داد. با توجه به خرید باشگاه تراکتورسازی توسط محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه ماشین سازی، این باشگاه به شدت تحت الشعاع همشهری سرشناس خود قرار گرفت و نقل و انتقالات موفقی در تابستان تجربه نکرد. ماشین سازی فصل را به بدترین شک ممکن آغاز کرد به گونه ای که در شش هفته اول هیچ بردی برای این تیم ثبت نشد. به دنبال تداوم کسب نتایج ضعیف، فیروز کریمی از هدایت ماشین سازی کنار گذاشته شده و رضا مهاجری به عنوان جانشین او روی نیمکت سبزپوشان تبریزی نشست. ماشین سازی روز جمعه در اولین بازی لیگ برتری خود با هدایت مهاجری به مصاف پارس جنوبی جم رفت و موفق شد با نتیجه یک بر صفر میهمان خود را شکست  دهد. به این ترتیب ماشنین سازی موفق شد با رضا مهاجری اولین برد خود در لیگ برتر را جشن بگیرد. مهاجری با کسب اولین برد در اولین بازی لیگ برتری اش با ماشین سازی، یک شروع خوب را برای خود در تبریز رقم زد. البته این اولین برد ماشین سازی با هدایت مهاجری نبود و این تیم در مرحله یک شانزدهم نهای جام حذفی نیم موفق شده بود کاسپین را در خانه اش شکست دهد.

رضا مهاجری در برتری یک بر صفر ماشین سازی مقابل پارس جنوبی جم اظهار داشت: "از قبل پیش بینی یک بازی سخت را کرده بودیم. ما برد نداشتیم در بازی های قبل و به این برد خیلی نیاز داشتیم.  بعد از ۱۰ نفره شدن هم تلاش می کردیم نتیجه را حفظ کنیم. خدا را شکر می کنم تعویض هایم جواب داد. بازیکنانم واقعاً شایسته این نتیجه بودند. دست مان برای این بازی خالی بود، چرا که چند بازیکنمان مصدوم بودند این برد کمک می کند تا در آینده نتایج بهتری کسب کنیم. خوشحالم اعتمادبه نفس بازیکنان برگشت و این موضوع می تواند به ما کمک کند تا در آینده کارهای بزرگ تری انجام دهیم."

وی ادامه داد: "از قبل پیش بینی یک بازی سخت را کرده بودیم. ما برد نداشتیم در بازی های قبل و به این برد خیلی نیاز بود. این برد خدا را شکر اعتمادبه نفس ما را برگرداند. ما امروز برای به دست آوردن این نتیجه خیلی تلاش کردیم و تا وقتی ۱۱ نفره بودیم موقعیت های خوبی هم ایجاد کردیم، اگرچه حریف هم چند موقعیت خطرناک داشت، اما در کل این ما بودیم که بازی را کنترل کردیم."

سرمربی تیم ماشین سازی در واکنش به این سؤال که چرا در بازی مقابل پارس جنوبی جم آن آرامش همیشگی را روی نیمکت نداشت، عنوان کرد:  "بعضی وقت ها باید در کنار زمین آنقدر بالا و پایین پرید تا بازیکن متوجه شود ما روی نیمکت به اندازه آنها به فکر پیروزی هستیم. تیم ما واقعاً به این برد نیاز داشت. جا دارد به کادر داوری هم یک خسته نباشید بگویم، البته داور در بعضی صحنه ها انتظارات را برآورده نکرد. من سعی کردم با اعتراض هایم به داور کاری کنم که بازیکنم روی بازی تمرکز کرده و فکر خود را به اعتراض به داوری و مسائل غیرفوتبالی معطوف نکند. در صحنه اخراج بازیکن ما هم صحبتی خاصی ندارم  و نمی خواهیم قضاوتی داشته باشم."

مهاجری درباره مصدومیت مهدی زاده و همچنین عملکرد شاگردانش در بازی مقابل پارس جنوبی تصریح کرد: "من انتظار داشتم بازیکنانم امروز فوتبال بهتری را ارائه کنند، اما تعصبی که آنها از خودشان نشان دادند برای ما خیلی مهم تر از نتیجه بود. شاگردانم برای کسب نتیجه نهایت تلاش خود را به کار گرفتند و این برای من خیلی ارزش داشت، اما در مورد مهدی زاده باید بگویم که او بار دیگر از همان ناحیه قبلی مصدوم شد. ما چند بازیکن دیگر در تیم مان هستند که از ناحیه همسترینگ مصدومند و یکسری مصدومیت دیگر دارند که امیدوارم آنها هر چه زودتر شرایط بازی را پیدا کنند."

وی در ارتباط با عملکرد هری فورستر که از تراکتورسازی به ماشین سازی پیوسته است، خاطرنشان کرد: "هری فورستر در تراکتورسازی هم پست دژاگه بود و به همین خاطر به ماشین سازی آمد. بازیکن خارجی تراکتورسازی را خود من انتخاب کردم. هری فورستر بازیکن توانمندی است و قطعاً در روزهای آینده شرایط بهتری پیدا خواهد کرد. او می تواند از بهترین خارجی های لیگ باشد. ما با همان پارامترهایی که استوک و سوگیتا برای تراکتورسازی انتخاب کردیم، فورستر را هم در همان راستا به کار گرفتیم."

سرمربی ماشین سازی در مورد غیبت فورستر نیز گفت: "زمانی که در تراکتورسازی بودم هری مشکل ازدواج داشت و ما تلاش کردیم که ازدواج او در ایران انجام شود اما او به کشورش سفر کرده تا مراسم ازدواجش در آنجا برگزار شود ولی به زودی به جمع ما اضافه خواهد شد. فورستر بحث قانونی ای هم دارد که باید آن را پرس و جو کنم. اگر مشکل قانونی نداشته باشد می تواند در هفته بعد به تیم اما اضافه شود و برای ماشین سازی بازی کند."

مهاجری در پاسخ به این سوال که چرا تعویض آخرش بازیکن جوان بود در حالی که در چنین لحظاتی مربیان از بازیکنان باتجربه استفاده می کنند، تصریح کرد: "من به بازیکنان جوانم اعتماد دارم که به آنها فرصت می دهم، آنها نیز باید قدر این لحظات را دانسته و خودشان را نشان دهند."

وی در پایان یاداور شد: "ماشین سازی تیمی است که پتانسیل صعود به رده های بالاتر را دارد. ما در تلاش هستیم که امتیازات از دست رفته در هفته های ابتدایی را در هفته های پیش رو جبران کرده و با شرایطی مناسب نیم فصل اول را به پایان برسانیم. با توجه به اینکه تعداد زیادی از بازیکنان مان پس از آغاز بازی ها جذب شده اند، هنوز هماهنگی کامل را در مجموعه تیمی شاهد نیستیم. زمان، نیاز اصلی ما در مقطع کنونی است و هر چه که زمان بگذرد شاهد هماهنگ تر شدن بازیکنان و بالا رفتن کیفیت بازی هایمان خواهید بود. همان گونه که گفتم من انتظار بازی بهتری از بازیکنانم در بازی با پارس جنوبی را داشتم چرا که به تواناهایی آنها ایمان دارم و می دانم که آنچه در بازی روز جمعه دیدم همه آن چیزی نبود که در توان شاگردانم است."