با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 3879
تاریخ انتشار : 1397/7/9  11:6 Oct. 1, 2018, 2:36 p.m.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:

قسمتی از شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد تقسیط می شود

آساخبر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: قسمتی از شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد تقسیط می شود.

عزیز جوانپور ظهر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان گفت: به واحدهای دانشگاهی توصیه کرده ایم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و بمنظور عدم وارد شدن فشار به خانواده ها، قسمتی از شهریه دانشجویان تقسیط شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان متقاضی جهت درخواست وام شهریه به صندوق های رفاه واحدهای دانشگاهی در سطح استان مراجعه نمایند افزود: سقف این وام حداکثر ۲۰ میلیون تومان با کارمزد ۳ درصد بوده و در اقساط ۲۴، ۳۶ و ۴۸ ماهه پرداخت می شود.

وی در ادامه دانشگاه آزاد استان را بالاترین مرکز آموزش عالی استان دانست و اظهار کرد: این دانشگاه رتبه های برتر استان را در زمینه های پژوهشی، آموزشی به خود اختصاص داده است.

جوانپور در ادامه از ابلاغ بخشنامه اعطای تخفیف ویژه به داوطلبین رشته های کم دانشجو و قطع مقطع خبر داد و گفت:این بخشنامه در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مصوب و به واحدها ابلاغ شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در خصوص بحث ناحیه بندی واحدهای دانشگاهی استان نیز گفت: منظور و هدف از ناحیه بندی صرفا سامان دهی رشته های تحصیلی و استفاده از اعضای هیات علمی در سطح استان می باشد و ربطی به مسائل مدیریتی ندارد.

وی کمبود نقدینگی را از مشکلات اساسی دانشگاه آزاد استان ذکر کرد و از اعضای هیات علمی و کارکنان واحدهای دانشگاهی خواست با تلاش مضاعف در خصوص ایجاد درآمدهای غیرشهریه در رفع این مشکل تلاش کنند.