با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 3918
تاریخ انتشار : 1397/7/10  13:18 Oct. 2, 2018, 4:48 p.m.

آرامش پس از توفان در اردوی ماشین سازان

تیم ماشین سازی پس از هفته ها نابسامانی به یک آرامش قابل توجه دست یافته است.

سعید عبدی - آسا خبر، زمانی که محمدرضا زنوزی، به عنوان مالک باشگاه گسترش فولاد (ماشین سازی فعلی) اقدام به خرید باشگاه تراکتورسازی کرد پیش بینی می شد که وضعیت این باشگاه تحت الشعاع برادر جدید و پر آوازه خود قرار بگیرد. مطابق انتظار، تمرکز بیشتر زنوزی روی تراکتورسازی معطوف شد و ماشین سازی که در طول فصل نقل و انتقالات بیشتر درگیر تغییر نام و واگذاری بود، نتوانست فعالیت چندانی در زمینه جذب بازیکن داشته باشد. همین موضوع باعث شد تا ماشین سازان تمرینات آغاز فصل آنچنانی هم نداشته باشند. در کنار تمامی این اتفاقات، اختلافات پنهان بین فیروز کریمی و هوشنگ نصیرزاده که رفته رفته علنی شد، باعث گشت تا سبزپوشان فوتبال آذربایجان لیگ هجدهم را به بدترین شک ممکن آغاز کنند. نتیجه این شروع بد، حضور در قعر جدول بود. نصیرزاده که به نظر می رسید تمایلی به ادامه همکاری با کریمی ندارد، با توجه کسب نتایج بسیار ضعیف و عدم کسب برد در ۵ بازی ابتدایی تصمیم به برکناری فیروز کریمی گرفت. پس از برکناری فیروز کریمی و پس از دربی تبریز که با شکست ماشین سازان همراه بود، رضا مهاجری به عنوان سرمربی جدید، جانشین فیروز خان شد.

با حضور مهاجری شاهد تحولی قابل توجه در تیم ماشین سازی بودیم. مهاجری در بدو ورود خود به جمع سبزپوشان فوتبال آذربایجان اقدام به جذب چند بازیکن کرد. او از تعطیلی بازی های لیگ برتر نهایت استفاده را برده و توانست تا حد زیادی خلا نبود تمرینات پیش فصل را در تیمش با تمرینات جایگزین پر کند. آغاز کار ماشین سازان با مهاجری همراه با کسب اولین برد فصل بود؛ این برد اما در جام حذفی به دست آمد. ماشین سازی موفق شد در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی میزبان خود کاسپین را شکست داده و راهی مرحله بعد شود. این در حالی بود که دیگر تیم شهر تبریز یعنی تراکتورسازی با قبول شکست از صنعت نفت خیلی زود از دور رقابت ها کنار رفت. ماشین سازان که بعد از مدت ها طعم برد را چشیده بودند موفق شدند در دومین بازی خود با هدایت مهاجری که در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر و مقابل پارس جنوبی انجام شد، به یک برد دیگر دست پیدا کنند. ماشین سازان با یک گل از سد پارس جنوبی گذشتند و به این ترتیب اولین برد لیگ برتری شان در فصل ۹۸-۹۷ را جشن گرفتند.

ماشینِ مهاجری که مسیر نتیجه گیری را پیدا کرده بود در هفته هشتم مقابل فولاد قرار گرفت و در حالی که تا واپسین دقایق از این تیم پیش بود، با گل ثانیه های پایانی میزبان، برد را با تساوی عوض کرد. بی شک نتیجه مساوی در اهواز مقابل فولاد یک نتیجه خوب برای ماشین سازان محسوب می شود. آنها در سه بازی اخیر خود با هدایت مهاجری به دو برد و یک تساوی دست یافته اند. به این ترتیب می توانیم احیای فرزند ارشد زنوزی به دست مهاجری را اتفاق خوبی بدانیم که این روزها شاهد وقوع آن در فوتبال آذربایجان هستیم.