با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 395
تاریخ انتشار : 1397/3/27  12:26 June 17, 2018, 4:56 p.m.

آل هاشم در همایش ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی در تبریز مطرح کرد؛

جهاد سازندگی بازوی توانمند نظام در پیشرفت کشور

آساخبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت:هدف از تشکیل جهادسازندگی به فرمان امام رفع محرومیت، تأمین درآمد کافی و ایجاد اشتغال درروستاها و رشد و شکوفایی بخش کشاورزی بود.

به مناسبت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره ) در 27 خرداد 58 همایش ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی در تبریز برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در این مراسم گفت:هدف از تشکیل جهادسازندگی به فرمان امام رفع محرومیت، تأمین درآمد کافی و ایجاد اشتغال درروستاها و رشد و شکوفایی بخش کشاورزی بود که این نهاد به عنوان بازوی توانمند نظام برای پیشرفت کشور و با عدالت محوری تاکنون فعالیت می‌کند.

همایش ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی در تبریزحجت الاسلام والمسمین آل هاشم افزود: این نهاد از ابتدا خیل عظیم نیروهای دلسوز جوان و متخصصان متعهد را در رشته‌های گوناگون برای احیا و نوسازی روستاها جلب کرد و خدمات مؤثری دررفع محرومیت و ایجاد زمینه برای مشارکت روستاییان در صحنه اقتصاد کشور انجام داد.

وی با اشاره به نقش مهم جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس در ایجاد مهارت‌های فنی و مهندسی در جبهه خاطرنشان کرد : انتخاب واژه سنگرسازان بی سنگر بیانگرعمق فداکاری ایثارگران جهادی است که زیر باران گلوله و دید مستقیم دشمن به احداث پل ،سنگر و استحکامات می‌پرداختند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: هم اکنون نیز پیروان آنها درسازمان جهاد کشاورزی قدم‌های مؤثری برداشته‌اند و باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های این سازمان نهایت بهره را ببریم.

آل هاشم تأکید کرد: در این سازمان باید برای رسیدن به توسعه و تعالی از نیروهای جوان و فناوری‌های نو و جدید بهره برد و ایثارگران جانبازان و پیشکسوتان این عرصه را فراموش نکرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گفت: وظیفه ما تأمین امنیت غذایی است و جهادگران عرصه تولید بخش کشاورزی در تلاشند این امنیت را با غذای سالم و کافی با به کارگیری دانش نوین و ارتقای عملکرد در واحد سطح با وجود کمبود منابع آبی تأمین کنند.
فتحی، افزایش بهره وری در بخش کشاورزی را نیازمند بهینه سازی مصرف آب دانست و از نماینده ولی فقیه در استان خواست ائمه جماعت شهرستانها را برای حساس سازی مردم به‌ویژه روستاییان و کشاورزان در نمازهای جمعه در این زمینه تشویق کنند.