با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 396
تاریخ انتشار : 1397/3/27  12:41 June 17, 2018, 5:11 p.m.

فرماندار عجب شیر خواستار شد؛

ضرورت مدیریت توزیع آب کشاورزی در عجب شیر

آساخبر: فرماندار شهرستان عجب شیر خواستار نظارت بیشتر بر توزیع عادلانه آب کشاورزی در این شهرستان شد.

عادل اصغرپور در بازدید از نحوه تقسیم و توزیع آب در سردهنه بند منجقلو شهرستان عجب شیر گفت: در پی تنش وضع آب کشاورزی شهرستان انتظار می‌رود در موقع توزیع آب از سد قلعه چای، مدیریت لازم صورت گیرد تا کشاورزان پایاب سد متضرر نشوند .

عجب شیر تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان نمایندگان دولت و مردم باید بر تامین و توزیع عادلانه آب به‌ویژه در بخش کشاورزی نظارت کنند.

وی بر تابع بودن شرکت‌های تعاونی آب بران به قوانین توزیع عادلانه آب تأکید کرد و افزود: شیوه نامه‌ای برای فعالیت ضابطه‌مند آب بران شهرستان با همکاری ادارات امور آب، جهادکشاورزی و تعاون تنظیم و به این شرکت ها ابلاغ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد : تنها راه گذر از بحران کم آبی گسترش آبیاری مدرن با حمایت دولت و تشویق کشاورزان به استفاده از این سیستم نوین در مزارع است.

فرماندار عجب شیر با بیان اینکه حفظ و نگهداری از منابع آبی موجود در این شهرستان از جمله وظایف مهم دستگاه‌های حاکمیتی است، گفت: لازم است برای جبران کمبود آب مورد نیاز در فصل آبیاری و رفع دل نگرانی‌های مردم، از منابع آبی موجود استفاده بهینه شود.

اصغرپور همچنین با تأکید بر لزوم تسریع در اجرای پایاب سد قلعه چای این شهرستان گفت: وجود هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان در پایاب این سد، فرصت مناسبی برای کشت نوین و ایجاد فرصت های شغلی جدید است.

وی با بیان اینکه ظرفیت سدقلعه چای 42 میلیون مترمکعب است افزود: از این میزان 28 میلیون مترمکعب سهمیه کشاورزی عجب شیر است که 48 درصد از نیاز آبی مزارع شهرستان را تأمین می‌کند و 52 درصد مابقی نیز از آبهای زیرزمینی تأمین می‌شود.