با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4071
تاریخ انتشار : 1397/7/16  10:15 Oct. 8, 2018, 1:45 p.m.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی:

ایران منسجم، ثمره ایثارگری‌ رزمندگان است

آساخبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی، مدیون شهدا و جانبازان هستند، گفت: اگر ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز شاهد ایرانی منسجم نبودیم.


علی جهانگیری روز دوشنبه در جمع مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان با بیان اینکه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی برای همیشه مدیون شهدا و جانبازان هستند، افزود: تمامیت ارضی و امنیت و آبادانی کشور در سایه ایثارگری رزمندگانی است که عزیزترین سرمایه خود را در این راه فدا کردند.
وی خدمت به ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان را وظیفه‌ای سنگین دانست و گفت: قشر ایثارگر جزو اقشار مرجع و مورد اعتماد جامعه هستند و مسئولان باید در حد توان و اختیارات در خدمت آنها باشند.
جهانگیری با اشاره به مشکلات متنوع و متعدد خانواده‌های شهدا و ایثارگران، اظهار داشت: در شرایط فعلی، امکانات و اختیارات مدیران شاید نتواند آن‌طور که شایسته است پاسخگوی نیازهای ایثارگران عزیز باشد، با این حال همه تلاش مسئولان استان در جهت جلب رضایت آنهاست.
وی افزود: در زمان حاضر 26 درصد از مدیران استانداری از ایثارگران هستند و تلاش می‌کنیم در سطوح مختلف از این عزیزان استفاده شود.
مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: تعدادی از پست‌های مدیریتی استانداری با لحاظ شایسته‌گزینی به فرزندان شاهد اختصاص یافته است.
مهدی تقیون با تأکید بر اجرای کامل مصوبات و قوانین مربوط به قشر ایثارگر، از مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا بر اجرای این قوانین نظارت کنند.
وی همچنین بر اختصاص میز خدمت به ایثارگران، مناسب‌سازی معابر و اماکن برای دسترسی جانبازان، دیدار مستمر با خانواده‌های شاهد و ایثارگر و پیگیری حقوق قانونی ایثارگران از طریق مراجع مسوول از سوی مشاوران امور ایثارگران تأکید کرد.