با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 410
تاریخ انتشار : 1397/3/27  14:36 June 17, 2018, 7:06 p.m.

عبدالله ناصری:

علی لاریجانی از نامزدی برای انتخابات 1400 پشیمان شده است

آساخبر: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وضعیت لاریجانی برای 1400 شکننده‌تر خواهد بود. پیش‌بینی‌ من این است که لاریجانی برای 1400 به میدان رقابت‌ها نیاید و سال آینده نامزد انتخابات مجلس شود تا همان پست ریاست مجلس را برای خود نگه دارد.

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است علی لاریجانی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری 140 پشیمان شده و سال آینده مانند گذشته نامزد انتخابات مجلس خواهد شد.

او با بیان اینکه «انتخابات 1400 خیلی دوقطبی‌‌تر از انتخابات 96 خواهد بود» گفت: اینکه نامزد اصلاح‌طلبان و اصولگرایان چه کسی باشد بحث دیگری است. اما اتفاقات انتخابات هیات رئیسه مجلس نشان داد که آقای لاریجانی حتی برای ریاست مجلس که حساسیت کمتری نسبت به ریاست‌جمهوری دارد، نیازمند رأی تندروها است. به‌عبارت‌دیگر او نیازمند رأی کسانی است که در سال‌های اخیر آن جریان‌ را محکوم می‌کرده؛ یعنی جبهه پایداری و طرفداران آقای احمدی‌نژاد.

ناصری افزود: در انتخابات هیات رئیسه مجلس وزیر احمدی‌نژاد به نفع آقای لاریجانی کنار می‌رود تا او بتواند رئیس مجلس شود. این اتفاق در 1400 هم اگر لاریجانی بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری بشود خواهد افتاد و بدون تردید او به رأی سازمانی جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد نیازمند است. اگر چنین اتفاقی بیفتد لاریجانی نمی‌تواند آن را برای افکار عمومی توجیه کند چون او از سال 90 به بعد مسائلی دیدگاه و عملکرد اصولگرایان تندرو از جمله جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد را نفی می‌کرد بنابراین امروز نمی‌تواند از سازمان رأی آنها استفاده کند.

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با بیان اینکه «انتخابات هیات رئیسه مجلس نشان داد که او بدون رأی اصولگرایان تندرو وضعیت بسیار پرریسکی دارد» گفت: آقای لاریجانی مثل قالیباف و رئیسی نیست و ریسک نمی‌کند. او حتماً در انتخاباتی نامزد ریاست‌جمهوری می‌شود که پیروز آن انتخابات شود. بنابراین آینده سیاسی ایشان بالاتر از ریاست مجلس نخواهد بود.