با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4126
تاریخ انتشار : 1397/7/18  8:44 Oct. 10, 2018, 12:14 p.m.

افتتاحیه اولین همایش اوراسیایی علمی ورزشی به میزبانی تبریز

دانشگاه تبریز از صبح روز گذشته میزبان اولین همایش اوراسیایی علمی ورزشی بود.

به گزارش آسا خبر، اولین همایش اوراسیایی علمی ورزشی به میزبانی تبریز، صبح روز گذشته با برگزاری آئین افتتاحیه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد. در آئین افتتاحیه این همایش، دکتر سعید نیکوخصلت، رئیس همایش ضمن خوشامدگویی به میهمانان داخلی و خارجی اظهار داشت:

"طبق توافقاتی که سال گذشته در کشور ترکیه انجام شد، شهر تبریز به عنوان میزبان اولین دوره همایش اوراسیایی برگزیده شد. این تصمیم با توجه به اینکه شهر تبریز در سال 2018 پایتخت گردشگری جهان اسلام است اتخاذ گردید و ما بسیار مفتخریم که میزبان اساتید و دانشجویان داخلی و خارجی در شهر تبریز هستیم."

پروفسور مهمت گونای، رئیس اتحادیه اوراسیایی علوم ورزشی نیز در مراسم افتتاحیه این همایش ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران و شهر تبریز اعلام کرد که میزبانی همایش بسیار شرایط خوبی دارد و ما از حضور در تبریز بسیار خوشحال هستیم. تلاش ما این است که در سایه این همایش ها ضمن بالا بردن توان علمی منطقه ای که در آن قرار داریم، فرصت حضور در کنار یکدیگر و بالا بردن سطح صلح و برابری را داشته باشیم.

کشورهایی که شرکت کنندگان آنها در این همایش حضور دارند عبارتند از ترکیه، کوزوو، مقدونیه و رومانی و ضمن اینکه روبرت اشنایدر و روبرت اسکالس از کشور امریکا نیز جزو سخنرانان همایش سه روزه اوراسیایی علمی ورزشی به میزبانی تبریز خواهند بود.

لازم به ذکر است که در کلیه گرایش های تربیت بدنی از جمله مدیریت، فیزیولوژی، طب ورزشی و بیومکانیک در حاشیه این همایش کارگاهی علمی برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد. همچنین روز سوم این همایش به تور تبریز گردی برای میهمانان اختصاص خواهد داشت.