با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4127
تاریخ انتشار : 1397/7/18  8:46 Oct. 10, 2018, 12:16 p.m.

29 مهر لغایت 4 آبان ماه برگزار می شود:

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و ششمین نمایشگاه نشر دیجیتال

آساخبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و ششمین نمایشگاه نشر دیجیتال از 29 مهر لغایت 4 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز خبر داد.


محمد محمدپور پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران ، برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز را مطالبه جدی و به حق مردم، نخبگان استان ، فعالان عرصه فرهنگ و هنر، مراکز علمی - آموزشی ، دانشگاهی ، پژوهشی و عموم مردم عنوان کرد و گفت: بی تردید برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز سهم بزرگی در مسیر توسعه و تعالی استان دارد.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب تبریز مهمترین رویداد فرهنگی استان و منطقه بوده و هر ساله شاهد حضور فردی و گروهی علاقمندان حوزه کتاب از شهرهای استان و دیگر استان ها هستیم.

به باور محمدپور آخرین تولیدات حوزه نشر در نمایشگاه کتاب عرضه می گردد و  مردم و علاقمندان می توانند کتب مورد نیاز خود را به آسانی و با صرف هزینه پایین تهیه کنند .

وی همچنین با اشاره به نقش نمایشگاه در افزایش سهم خانوار در حوزه کتاب ابراز داشت: در این نمایشگاه نوعی رقابت سالم بین ناشران استانی ایجاد می گردد تا در فضایی شاد و بانشاط خودشان را محک بزنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه به ارائه آماری از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز پرداخت و یادآور شد: در نمایشگاه سال گذشته هزار ناشر داخلی و خارجی با 117هزار و 173 جلد عنوان کتاب در  بخش داخلی و 32 هزار عنوان کتاب در بخش خارجی حضور پیدا کردند.

وی از بازدید 800 هزار نفر از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز خبر داد و گفت:در نمایشگاه مذکور 5/6 میلیارد تومان فروش نمایشگاهی داشتیم و علاوه بر عرضه 5/1 میلیارد تومان بن تخفیف 20 درصدی ، برخی ناشران نیز با اعمال تخفیف 10 الی 40 درصدی کتب خود را به فروش رساندند.

محمدپور در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در 28 مهر ماه ساعت 15:30 در سالن  شمس تبریزی نمایشگاه بین المللی تبریز گفت: برای این دوره نمایشگاه یک میلیارد و 800 میلیون تومان بن تخفیف 20درصدی در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای افراد با مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تر از دیپلم بن 100هزار تومانی، فوق دیپلم و لیسانس  بن 200 هزار تومانی و مدرک فوق لیسانس ، دکترا و معادل حوزوی بن 300 هزار تومانی در نظر گرفته ایم.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: تاکنون  855 ناشر داخلی و 60 ناشر خارجی  برای حضور در شانزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز ثبت نام کرده اند و پیش بینی ما عرضه بیش از یک میلیون و 200 هزار جلد کتاب در این دوره نمایشگاه است.

وی همچنین از برگزاری برنامه های گسترده فرهنگی و هنری اعم از کارگاه های آموزشی ، نشست های نقد و بررسی کتاب ، ایستگاه های نقاشی و کاریکاتور همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز خبر داد.

به گفته محمدپور ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال نیز همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با حضور بیش از 30 ناشر دیجیتال برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص برگزاری نمایشگاه مطبوعات تاکید کرد: رسانه ستون اصلی خیمه فرهنگ و هنر است و سعی داریم نمایشگاهی جداگانه و مستقل در شأن مطبوعات استان تا پایان سال جاری برگزار کنیم.