با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4154
تاریخ انتشار : 1397/7/19  5:59 Oct. 11, 2018, 9:29 a.m.

با حضور معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت؛

افتتاح بزرگترین واحد ویژه درمان سکته مغزی در تبریز

آساخبر: اولین واحد ویژه سکته مغزی در شمال‌غرب کشور با حضور معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تبریز افتتاح شد.

بزرگ ترین بخش درمان سکته مغزی کشور در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و جمعی از مقامات استانی افتتاح شد.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح این واحد اظهار داشت : این بخش در واقع بخش مراقبتهای ویژه سکته های مغزی بوده و با هدف توانبخشی و جلوگیری از فلج های احتمالی بیماران سکته مغزی حاد فعالیت می کند و به لحاظ وسعت و تنوع خدمات ارائه شده بزرگترین بخش مراقبتهای ویژه سکته مغری کشور می باشد.

قاسم جان بابائی

ادامه داد: اقدامات مونیتورینگ و توانبخشی، فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و گیت ویژن ( نحوه آنالیز راه رفتن بیماران سکته مغزی) از جمله خدمات درمانی  هست که در این بخش به بیماران ارائه می شود.
وی، افزود: در واقع این بخش محصول همکاری بین بخشی و بین رشته ای بوده و محصول مشترک بخش پزشکی و شرکتهای دانش بنیان است.
مدیر روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز درخصوص تعداد تخت و همچنین خدمات ارائه شده در این بخش گفت: بخش مراقبت های ویژه سکته مغزی این بیمارستان با 22 تخت  مخصوص بیمارات سکته مغزی حاد با تجهیزات مدرن و منطبق با استانداردهای روز آماده ارائه خدمت به هموطنان می باشد.

خسرو آقاپور

ادامه داد:این بخش با بودجه دولتی  بالغ بر 20 میلیارد تومان تجهیز و راه اندازی شده و با توجه به نوع خدمات و وسعت و تعداد تخت بزرگترین و مجهزترین بخش مراقبتهای ویژه بیماران حاد سکته مغزی می باشد.
وی افزود: بهره گیری از اساتید متخصص و فلوشیپ های مجرب این بخش را می تواند با سایر بخشهای فعال در این زمینه در سطح کشور متمایز نماید.