با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 418
تاریخ انتشار : 1397/3/27  22:16 June 18, 2018, 2:46 a.m.

معاون سما واحد تبریز خبر داد:

راه اندازی سيستم هوشمند نوين در مدارس سما

آساخبر:دکتر محمد نریمانی راد از راه اندازی سیستم هوشمند نوین در مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در مقاطع مختلف تحصیلی خبر داد.

دبیر شورای سیاستگذاری سما استان آذربایجان شرقی  گفت: سیستم هوشمند  مدارس سما حاوی سه قابلیت مهم نظارتی، مدیریت اداری و آموزشی است که قابلیت مونیتورینگ سرویس مدرسه دارد.

وی افزود: با استفاده از سیستم هوشمند ردیاب ماهواره ای، اطلاعات مکانی و سرعت سرویس های ایاب و ذهاب مدرسه مانیتورینگ می شود و اولیا می توانند از منزل مکان لحظه ای سرویس را مشاهده کرده و در هنگام نزدیک شدن دانش آموز به خانه، گوشی موبایل هوشمند والدین Alarm میدهد و والدین می توانند مسیر های حرکت سرویس را مشاهده کنند که با این کار قصور و یا تخلف احتمالی انجام شده توسط راننده قابل پیگیری خواهد بود.

نریمانی تصریح کرد: عملکرد دیگر این سیستم هوشمند قابلیت حضور و غیاب الکترونیکی است که امکان حضور و غیاب الکترونیکی و مشاهده آنلاین وضعیت و امکان تبادل پیغام بین مدرسه و والدین جهت اطلاع از وضعیت ورود و خروج دانش آموز توسط خانواده ها وجود دارد که این کار از طریق ارسال پیغام از طریق اپلیکیشن موبایل، اس ام اس و پیام رسان تلگرام انجام می گیرد.

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت : این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و IOS برنامه نویسی شده است که والدین پس از ثبت نام دانش آموز از طریق مدارس این اپلیکشن را دریافت می کنند.

نریمانی راد از برنامه های در دست ساخت نرم افزار هوشمند سما خبر داد و گفت: قابلیت مدیریت کلاس یکی دیگر از آپشن های نرم افزار هوشمند است که از طریق آن، معلم می تواند وضعیت تحصیلی دانش آموزان را به صورت مکانیزه و دیجیتالی ثبت و نظارت کرده، توصیه ها، برنامه ریزی ها و کنترل های لازم را با کمک این نرم افزار انجام دهد.در این سیستم امکان تبادل پیغام، تعیین و کنترل تکالیف آموزشی با مشارکت و تعامل والدین و معلم وجود دارد.

وی به تکمیل و بازطراحی پرتال این حوزه اشاره کرد و گفت: بازطراحی و تکمیل پرتال حوزه معاونت سما تبریز توسط واحد فن آوری اطلاعات و ارتباطات این حوزه، ضمن افزودن امکانات جدید و استفاده از تکنولوژی های نوین و انجام بروز رسانی آن بصورت آنی، تمام رویدادهاي حوزه های مختلف سما تبریز را تحت پوشش قرار داده و عملکرد مجموعه سما را در فضای مجازی انعکاس خواهد داد.

وی به تشكيل كلاسهاي آموزشكده برادران در دانشكده پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و گفت: با مساعدت رياست دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربایجان شرقی از این پس کلاسهای دانشکده سما پسرانه واقع در پاستور جدید در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز واقع در منظریه برگزار خواهد شد و این امر برخی مشکلات موجود را حل خواهد نمود.

نریمانی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشالله با جدیت و همدلی همه همکاران سما تبریز این دستاوردها روز به روز افزون تر و پرثمرتر شده و موجب خواهد شد سما تبریز به جایگاه واقعی خود چه در حوزه مدارس و چه در حوزه آموزشکده ها دست یابد.