با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 435
تاریخ انتشار : 1397/3/28  11:37 June 18, 2018, 4:07 p.m.

معاون فرماندار خداآفرین مطرح کرد:

مشارکت مردم در توسعه تحولات بهداشت و درمان نقش مؤثری دارد

آساخبر: معاون فرماندار خداآفرین با بیان اینکه ارتقای سلامت نیازمند مشارکت مردم است و توسعه مشارکت مردم در فرآیند تأمین و ارتقای سلامت، نیازمند توجه ویژه به برنامه ریزی مبتنی بر نیازهای جامعه است، بر نقش مؤثر مشارکت مردم در اجرای طرح نیازسنجی سلامت در جامعه تأکید کرد.

بابک رضی منش درجلسه کمیته سیاستگذاری و نیازسنجی سلامت شهرستان، یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی را میزان مشارکت مردم در امر توسعه عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف سلامت، مشارکت مردم و هماهنگی بین بخشی یک ضرورت مهم است که باید جهت توفیق برنامه های تحول در حوزه بهداشت میزان این مشارکتها افزایش و هماهنگی و همکاری بین بخشی تقویت شود.

وی با تأکید بر اهمیت مطالعه و کار کارشناسی اولین گام موفق اجرای این طرح را احصاء دقیق نیازها و اولویت بندی آنها برشمرد و افزود در صورت موفقیت در تشخیص نیازها و طبقه بندی آنها می‌توان شاهد افزایش کارایی و اثربخشی برنامه‌‎ها در سیستم بهداشتی و درمانی شد.

معاون فرماندار خداآفرین گفت: برنامه نیاز سنجی سلامت به عنوان رکن اساسی برنامه خود مراقبتی، زیر بنای مشارکت مردم را در برنامه‌ریزی عملیاتی مشارکتی مهیا می‌سازد و می‌توان امیدوار بود که با اجرای این برنامه به پنج اصل، عدالت در سلامت، مشارکت مردمی، همکاری بین بخشی، بکارگیری تکنولوژی مناسب و ادغام یا جامعیت خدمات دست یافت.

رضی منش بابیان اینکه برنامه نیاز سنجی یک برنامه ریزی پایین به بالا بوده و در این طرح براساس نیازهای واقعی منطقه برنامه‌ریزی انجام می‌شود بر مشارکت شورهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران تأکید کرد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به ویژگی‌ها، اصول و معیارهای شهر سالم، رویکرد جهانی از پروژه شهر سالم ارتقای کلیه امور بهداشتی و ایجاد محیط زیست سالم بیان کرد و هدف اصلی و مهم شهر سالم را تأمین سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و فرهنگی دانست و بر حرکت به سمت توسعه همه جانبه و توسعه پایدار با حفظ محیط زیست و سلامت انسانها تأکید کرد.