با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4352
تاریخ انتشار : 1397/7/25  14:51 Oct. 17, 2018, 6:21 p.m.

سفیر اندونزی:

سرعت پیشرفت در منطقه آزاد ارس بالاست

آساخبر: سفیر اندونزی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس ظرفیت و فرصت‌های خوبی برای همکاری‌های اقتصادی تجار و سرمایه گذاران اندونزی دارد.

اکتاوینو علیمودین در برنامه سفر سه روزه خود به منطقه آزاد ارس، در دیدار با محسن نریمان، مدیر عامل منطقه آزاد ارس، استفاده از فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی ارس برای توسعه روابط تجاری دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: هدف ما از سفر به ارس یافتن راه‌های مناسب برای ایجاد و تقویت روابط دوسویه است.

این مقام کشوراندونزی افزود: مشاهده میدانی ما از صنایع مختلف ارس بیانگر سرعت بالای پیشرفت و وجود صنایع ویژه و درحال توسعه در این منطقه آزاد است.

علیمودین با تاکید بر موقعیت مهم ایران در ترانزیت بین المللی کالاها، گفت: روابط تجاری ایران و اندونزی نسبت به سال گذشته 2.5 برابر شده است.

سفیر اندونزی با بیان اینکه در اندونزی 9 منطقه آزاد فعال است، گفت: با توجه به پتانسیل های منطقه آزاد ارس علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی و صنایع غیرنفتی از جمله پوشاک، کفش چرم با مشارکت در پوست کروکودیل و صنایع غذایی حلال و همکاری متقابل مناطق آزاد دو کشور هستیم.

وی افزود: آشنایی کاملی از صنایع کشورهای همسایه ایران داریم و در بازدیدهای امروز از کارخانه کیسه های پلاستیکی و صنعتی، کفش، کت و شلوار و واحدهای گلخانه ای ارس پیشرفت ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه را شاهد بودیم.

وی اظهار داشت: در بازدیدهای دو روز گذشته از ارمنستان و نخجوان به این نتیجه رسیدم که این کشورها در برنامه ریزی های خود از منطقه آزاد ارس الهام می گیرند.