با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 486
تاریخ انتشار : 1397/3/29  7:31 June 19, 2018, 12:01 p.m.

افتتاح فروشگاه عرضه مستقیم محصولات عسل و تولیدات زنبورعسل اتحادیه زنبورداران/

مهندس فتحی: تلاش می کنیم ، تولیدکنندگان و بهره برداران کشاورزی دغدغه فروش محصول نداشته باشند

آساخبر: با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی فروشگاه اتحادیه زنبورداران استان آذربایجان شرقی با برند اکسیر در تبریز افتتاح شد.

مهندس اکبر فتحی در مراسم افتتاحیه فروشگاه اتحادیه زنبورداران استان، ضمن بیان این مطلب گفت: اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی بایستی در کنار تامین نهاده های به امر بازاریابی و بازارسازی نیز اهتمام داشته باشند چراکه براساس اساسنامه این اتحادیه ها تامین نهاده های مورد نیاز کشاورزان در کنار بازاریابی محصولات از رسالت های این تشکل ها می باشد.

وی افزود: خرید و یا تهیه هر نوع نهاده و کالا و لوازم و ماشین آلات مورد نیاز حرفه ایی اتحادیه های عضو و اعضای شرکت های تعاونی کشاورزی زنبورداران از بازارهای داخلی یا خارجی و توزیع و فروش آنها به اتحادیه های عضو یا به طور مستقیم به شرکت های تعاونی کشاورزی زنبورداران و اعضای آنها ، جمع آوری، طبقه بندی، بسته بندی، نگهداری، تبدیل، حمل و نقل، خرید و فروش محصولات تولیدی شرکت ها و اتحادیه های عضو و شرکت های تعاونی زنبورداران عضو و سایر زنبورداران، بازاریابی و تهیه میدان یا بازار برای عرضه محصولات تولیدی اعضا همچنین صادرات و واردات کلیه نهاده ها و فرآورده ها و تجهیزات مرتبط با صنعت زنبورداری کشور، خرید سهام شرکت ها، کارخانجات تولیدی دولتی و بخش خصوصی و سرمایه گذاری در امور مربوط به صنعت زنبور عسل و انجام عملیات و اقداماتی که از طرف وزارت جهادکشاورزی و سایر موسسات وسازمانهای وابسته به اتحادیه زنبورداران واگذار گردیده بایستی همواره توسط هیات مدیره این اتحادیه دنبال گردد.

وی با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی استان بسترسازی برای فعالیت تشکلها را وظیفه خود می داند ادامه داد: بایستی برای بازرگانی خارجی محصولات کشاورزی نیز در کنار بازرگانی داخلی تمهیداتی اندیشیده شود. 

مهندس فتحی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان و بهره برداران کشاورزی نبایستی دغدغه فروش محصولات خود را داشته باشند افزود: همچنین جهت حذف واسطه ها ضروریست که محصولات تولیدی به صورت مستقیم در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

رئیس سازمان جهادكشاورزي استان تصریح کرد: این روش باعث دسترسی مستقیم مردم به تولید کننده های دسته اول و دریافت اطلاعات درست و علمی و واقعی از منابع معتبر شده و در نهایت منجر به خرید یک کالای مطمئن و رضایت بخش می شود.

مهندس فتحی اظهار کرد: فروش محصولات به صورت مستقیم باعث حذف واسطه ها می گردد و دست سودجویان به کلی بسته می شود، چون افراد زمانی می توانند برای خود اعتبار کسب نمایند و ماندگار و مشهور شوند و تجارتشان روز به روز پررونق تر و بزرگ تر شود که در این راه هزینه های بسیار و زحمت طاقت فرسایی را تحمل کنند تا بهترین و واقعی ترین اطلاعات و کالا را به دست مشتریانشان برسانند.

گفتنی است در این فروشگاه انواع مختلف عسل طبیعی ، ژل رویال، گرده گل و بره موم( به آدرس تبریز ـ چایکنار ـ روبروی پمپ بنزین ـ جنب بیمه تعاون) با برند اکسیر  بطور مستقیم عرضه می گردد.   

شایان ذکر است اتحادیه زنبورداران آذربایجان شرقی دارای 17 شرکت تعاونی زنبورداری شهرستانی و تعداد 11000 نفر شاغل در این عرصه می باشد.