با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4960
تاریخ انتشار : 1397/8/14  10:6 Nov. 5, 2018, 1:36 p.m.

دوره آموزش فیلمسازی در مراغه آغاز شد

آساخبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه از آغاز دوره آموزش فیلمسازی در مراغه در این شهرستان خبر داد.

احمد دادرس فیاض افزود: این دوره در راستای ارتقای علمی و عملی علاقه مندان جوان در حوزه فیلم سازی به صورت دوره هفت ماهه در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان پس از گذراندن آزمون ورودی و مصاحبه تخصصی موفق به حضور در این دوره تخصصی شدند و دوره به صورت تئوری و عملی برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این دوره آموزشی و علمی، 22 نفر از علاقه مندان به فیلم سازیموفق به حضور در آن شده اند.
فیاض گفت: عکاسی، فیلمنامه ‌نویسی، تصویربرداری، صدا، تدوین، کارگردانی، سینمای مستند و سینمای داستانی کلاس ها و کارگاه های این دوره را تشکیل می دهد.
وی افزود: پس از پایان این دوره، به هنرجویانی که موفق به احراز نمرات قابل قبول در آزمون های نهایی و ساخت و ارائه پروژه پایان دوره خود شوند، گواهینامه پایان دوره آموزش فیلمسازی از سوی ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران وابسته به سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه خواهد شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه به عنوان تنها مرکز رسمی و دارای مجوز فعالیت های عکاسی و فیلمسازی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراغه فعالیت کرده و اقدامات موثری در توسعه آموزش و تولید فیلم کوتاه و عکاسی و همچنین حضور در جشنواره مختلف فرهنگی و هنری در سال های اخیر داشته است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.