با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 4999
تاریخ انتشار : 1397/8/15  14:37 Nov. 6, 2018, 6:07 p.m.

احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان

آساخبر: معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، آبگرفتی معابر و کاهش دمای هوا همراه با بارش برف و کولاک و لغزندگی گردنه‌ها در مناطق سردسیر استان وجود دارد.

محمد اشجعی اظهار داشت: طبق نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا پایان این هفته با عبور امواج تراز میانی و شرایط فصلی و محلی بارش شدید باران همراه پدیده رعد و برق به خصوص در نواحی جنوبی استان دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: همچنین احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، آبگرفتی معابر و کاهش دمای هوا همراه با بارش برف و کولاک و لغزندگی گردنه‌ها در مناطق سردسیر استان وجود دارد.

کارشناسان پلیس راه استان هم توصیه کرده‌اند: به دلیل بارش باران در محورهای مواصلاتی رانندگان وسایل نقلیه سبک و سنگین باید ضمن رعایت مقررات راهنمایی رانندگی با سرعت مطمئنه در جاده‌ها حرکت کنند.

قرار گرفتن آذربایجان شرقی در مسیر بادهای سرد شمالی و سیبری، بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متأثر از کوهستان‌های سبلان، سهند، رشته کوه‌های قره‌داغ، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط این استان را به منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی تبدیل کرده است.

انتهای پیام/ح