با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5001
تاریخ انتشار : 1397/8/15  14:40 Nov. 6, 2018, 6:10 p.m.

لایحه سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی ‌به صحن ‌مجلس می‌رود‌

آساخبر: معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: لایحه سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی نیز در حال بررسی است که به محض آماده شدن به صحن علنی مجلس می‌رود.

داریوش امانی در مراسم معارفه مدیر کل جدید حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه  سالانه 445 میلیون تن بار در کشور جابه جا می‌شود، اظهار داشت: از این میزان 400 میلیون تن بار با بارنامه و 45 میلیون تن بدون بارنامه به مناطق مختلف کشور جا به جا منتقل می‌شود.

وی افزود: بیش از 95 درصد بخش حمل و نقل جاده‌ای کشور با سرمایه بخش خصوصی فعالیت می‌کند اما با وجود این کمبود اعتبارات از مهمترین مشکلات بخش راهداری است.

معاون سازمان راهداری کشور خاطر نشان کرد: سال گذشته 167میلیون مسافر با بلیط و 250میلیون نفر بدون بلیط توسط 50 هزار اتوبوس درکشور جا به جا شده است.

وی همچنین با بیان اینکه امسال 12 هزار اتوبوس نیز در مراسم اربعین به زایران حسینی خدمات ارائه کردند، گفت: یک میلیون و 400 هزار زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جا شدند.

امانی، از عقد قرارداد بیمه تکمیلی رانندگان با یک میلیارد و 530 میلیون ریال اعتبار خبر داد و افزود: تا پایان امسال خانواده رانندگان نیز زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از پرداخت 95 میلیارد ریال بدهی به کارکنان شرکتی سازمان خبر داد و افزود: اکنون هیچ بدهی به کارکنان نداریم.

وی محاسبه کرایه بر حسب کیلومتر را از خواسته‌های برحق رانندگان برشمرد و گفت : این موضوع تا یک ماه به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ می‌شود و لایحه سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی نیز در حال بررسی است که به محض آماده شدن به صحن علنی مجلس می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: متاسفانه دستگاه‌های که راه و جاده می‌سازند بدون تکمیل طرح به حال خود رها می‌کنند که این موضوع مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد کرده است.

رحمتی افزود: مسئولان راهداری مشکل اساسی جاده‌ها را حل نمی‌کنند که در بیشتر مواقع راه باعث تلفات جاده‌ای می‌شود.

وی ادامه داد : در بحث نگهداری راه‌ها، اولویت دولت ، ارتقای ایمنی راهها است که خط کشی جاده‌ها، اصلاح دوربرگردان‌ها، نصب علائم و رفع نقاط حادثه خیز، ازجمله این موارد است.

به گفته رحمتی کار راهداری و حمل و نقل مرتبط به جان نیروی انسانی است و قصور و بی‌توجهی مشکلات بزرگی را به بار خواهد آورد از این‌رو نباید به سادگی از نقص فنی جاده‌ها گذشت.

در این مراسم اروجعلی علیزاده به عنوان مدیر کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی معرفی و از زحمات منوچهر سلمان زاده تجلیل شد.