با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5036
تاریخ انتشار : 1397/8/16  14:57 Nov. 7, 2018, 6:27 p.m.

آذربایجان شرقی در سالروز رحلت پیامبر (ص) عزادار است

آساخبر: مراسم سوگواری رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در سراسر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

مراسم سوگواری رحلت جانسوز پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام‌حسن مجتبی(ع) امروز در شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی  برگزار شد که مردم ولایی استان در 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) با حضور در هیئت‌های عزاداری، تکایا، مساجد، حسینیه‌ها و حرم امامزادگان استان به عزاداری و و سوگواری پرداختند.

مردم ارادتمند به خاندان پیامبر و آخرین رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) در استان آذربایجان شرقی در دهه آخر ماه صفر مراسم سینه‌زنی و زنجیرزنی، سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی(ع) برپا کردند.

جای جای استان در غم جانسوز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) سیاه پوش است و بیرق‌های سیاه در هر کوی و برزن بر سر در مساجد، حسینیه‌ها، منازل و اداره‌ها به اهتزار درآمده است.

هیئت‌های مذهبی در قالب دسته‌های سینه‌زن، زنجیر زن و سوگوار در خیابان‌ها به راه افتاده و در سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) به عزاداری پرداختند.

همچنین در 28 صفر سالگرد رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) مراسم قرائت زیارت از بعید در نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی برگزار شد.