با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5174
تاریخ انتشار : 1397/8/21  8:56 Nov. 12, 2018, 12:26 p.m.

به میزبانی تبریز برگزار می شود:

سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم

آساخبر: سرپرست پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری « سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم» از 23 لغایت 25 آبان جاری به میزبانی تبریز خبر داد.


بهروز عمرانی در گفتگو با خبرنگاران ، حوزه های باستان شناسی، حفاظت - مراقبت، نگهداری و موضوعات ویژه در تبریز را از جمله محورهای سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم عنوان کرد و گفت: از مجموع 150 مقاله خارجی رسیده به دبیرخانه 40 مقاله از کشورهای چین، اتریش، آلمان، ایتالیا، روسیه، ازبکستان و ترکیه جهت ارائه در همایش انتخاب شده اند.

وی در ادامه با اشاره به مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم در 22 آبان جاری ابراز داشت: کنفرانس مذکور هر دو سال یکبار به میزبانی یکی از کشورها برگزار می گردد که دو دوره قبل در چین برگزار شده و سومین دوره آن نیز به مناسبت تبریز 2018 به میزبانی شهر تبریز برگزار می گردد.

عمرانی همچنین از رونمایی کتابچه ای با عنوان تبریز 2018 پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی همزمان با سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم خبر داد و اضافه کرد:این کتابچه به همت بنده ، دکتر مرتضی آبدار و دکتر مرادی و با همکاری 12 کشور اسلامی به زبان انگلیسی و در راستای معرفی تبریز 2018 به چاپ رسیده است.

وی پروژه ربع رشیدی و پروژه اوجان بستان آباد را از جمله اقدامات مهم در راستای راه ابریشم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: همه این اقدامات در راستای آشناکردن سفرای علمی و سیاسی با جایگاه و پتانسیل های ایران به ویژه تبریز و در نهایت با هدف رونق گردشگری و اشتغالزایی در این صنعت صورت می گیرد.

سرپرست پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پایان ، تبریز 2018 را نقطه شروعی جهت معرفی و برجسته سازی نام تبریز در اقصی نقاط جهان و در نتیجه رونق گردشگری اعلام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این نشست برگزاری سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در مسیر جاده ابریشم را از برنامه های فرهنگی- علمی تبریز 2018 برشمرد واظهار داشت: این همایش در سطح بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بر جایگاه ویژه جاده ابریشم در تاریخ ایران تاکید دارد.