با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5218
تاریخ انتشار : 1397/8/23  8:42 Nov. 14, 2018, 12:12 p.m.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

صدور 353 فقره پروانه فرش دستباف در آذربایجان شرقی

آساخبر: معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون 353 فقره پروانه تولید غیرمتمرکز فرش دستباف با مدیریت متمرکز در استان صادر شده است.

غلامعلی راستی افزود: تا پایان مهر این سال تعداد پروانه های تولید غیرمتمرکز فرش استان نسبت به سال های قبل 96 که 39 مورد، رشد قابل توجهی داشته است.
وی اظهار گفت: این افزایش با هدف پایدار سازی دارایی قالی و تثبیت اشتغال فعلی در این هنر انجام شده است.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت گفت: در حال حاضر و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی تک بفی فرش دستباف پاسخگوی نیاز مشتری نیست و روبان پارچه به صورت جداگانه قادر به تامین هزینه های تولید نیست.
راستی ادامه داد: با وجود کارخانهای غیرمتمرکز با مدیریت متمرکز و سپردن تولید و تجارت دستباف به دست افراد متخصص و متخصص، آینده مطمئن برای توسعه این صنعت هنر، به ویژه در زمینه صادرات، قابل تصور است.
از جمله مزایای ایجاد این کارگاهها، اعلام کرد که تهیه مواد اولیه، تهیه نقشه پر تقاضا و تامین دستمزد عوامل انسانی.
حقيقت از صدور 19 مورد توسعه توليد كفش مجتمع و بزرگ كارگاه خبر داد و گفت: وجود اين تعداد مجتمع قالي بافي نشان از اهميت و توجه كارشناسان به هدف مورد نظر بازار تقاضا است.
در حال حاضر 200 هزار نفر در آذربایجان شرقی در حوزه فرش مشعول هستند و بیش از 500 هزار نفر در استان به طور مستقیم و غیرمستقیم از این صنعت متحمل می شوند.
35 درصد فرش صادراتی ایران و بیش از 50 درصد مواد اولیه فرش صادراتی کشور در این استان تولید می شود.