با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5222
تاریخ انتشار : 1397/8/23  10:9 Nov. 14, 2018, 1:39 p.m.

مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری تبریز خبرداد:

توسعه دوچرخه سواری در راستای سلامت شهروندی و کاهش آلودگی هوا

آساخبر: مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، از توسعه دوچرخه سواری در راستای سلامت شهروندی و کاهش آلودگی هوا در کلانشهر تبریز خبر داد.


 محمدحسین حسن زاده، در نشست هم اندیشی توسعه دوچرخه سواری گفت: کلانشهر تبریز به عنوان شهر دوچرخه ها پتانسیل و ظرفیت بالایی در رشته دوچرخه سواری دارد که باید با برنامه ریزی جامع و کارشناسی شده این ظرفیت را گسترش داد.

وی افزود: توجه به همگانی کردن رشته دوچرخه سواری ضروری است چرا که همگانی کردن این رشته ورزشی در شهرتبریز ضمن ایجاد نشاط و شادابی در بین افراد جامعه، نقش بسزایی در سلامت شهروندی و کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

وی ادامه داد: برنامه ریزی هدفمند برای توسعه دوچرخه سواری در شهرتبریز و همچنین تلاش برای همگانی کردن این رشته از مهم ترین برنامه های ما خواهد بود که با جدیت آنها را دنبال می کنیم.

حسن زاده در پایان تصریح کرد: باید حضور بانوان در این رشته ورزشی نیز تقویت و زیرساخت ها و محیط های مناسبی ایجاد شود تا بانوان نیز در این رشته به فعالیت بپردازند، چرا که بانوان تبریزی هم استعدادهای خوبی در این رشته ورزشی دارند.

گفتنی است، نشست هم اندیشی توسعه و تعمیم رشته دوچرخه سواری با حضور سعید نیکو خصلت عضو شورای اسلامی شهر، و محمدحسین حسن زاده مدیرکل سلامت و اموراجتماعی و جمعی از مسئولان با هدف توسعه و ارائه برنامه‌ها و اهداف آینده این رشته برگزار و به بیان مسائل، مشکلات و راهکارهای لازم درخصوص توسعه این رشته ورزشی پرداخت شد.