با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5238
تاریخ انتشار : 1397/8/23  12:0 Nov. 14, 2018, 3:30 p.m.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بازدید از بخش دیالیز بیمارستان محلاتی تبریز:

بهترین محل وقف، بیمارستان‎ها هستند

آساخبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: بهترین محل وقف، بیمارستان‎ها و فعال کردن بخش‎های پیوند است.

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در حاشیه عیادت از بیماران دیالیزی بیمارستان شهید محلاتی تبریز در هفته حمایت از بیماران کلیوی اظهار کرد: با وجود پزشکانی که در استان داریم، باید بخش‌های پیوند را فعال کنیم که البته فعالیت‎های خوبی در این راستا انجام گرفته است. 
  
وی افزود: در ابتدای دولت، توجه بسیار زیادی به بحث سلامت شد و کارها با شتاب زیاد پیش رفت و در این حوزه بسیار جدی تبلیغ می‎شد، اما روند کارها در سال‌های بعد، شتاب کم‎تری به خود گرفت، اکنون در وضعیت کنونی نیز بیمارانی که از نظر مالی به کمک نیاز دارند، در سختی به سر می‎برند.
  
وی با بیان اینکه  نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید فکری به حال بیماران کنند، اضافه کرد: با این وضعیت اقتصادی، بیماران چگونه می‎توانند ادامه حیات دهند، وضعیت معیشتی مردم به گونه‎ای شده است که امکان پاسخگویی به نیازهای درمانی خودشان را ندارند، مگر شعار دولت در ابتدا رسیدگی به محرومان از نظر پزشکی نبود؟، پس چرا خانواده‌ها با مشکل ترخیص بیمار فوت شده‎شان مواجه هستند و جسد بیمار را تنها با گرو گذاشتن قباله و سند ماشین، تحویل می‎گیرند؟. 
  
آل هاشم در پایان با تاکید بر ضرورت آموزش دادن به مردم به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‎هایی همچون نارسایی کلیه، متذکر شد: مردم ما آگاه هستند و با آموزش مناسب و صحیح، اقدامات لازم را خودشان انجام می‎دهند.