با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 541
تاریخ انتشار : 1397/3/30  14:9 June 20, 2018, 6:39 p.m.

ولایتی در جمع خبرنگاران:

ایران شرایطش را برای ماندن در برجام اعلام کرده و به کمتر از آن هم رضایت نمی‌دهد

آساخبر: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: اروپاییان موظف هستند در قضیه برجام به تکلیف خود عمل کنند و آمریکا را وادار کنند تا دست از خرابکاری خودش بردارد.

علی‌اکبر ولایتی در حاشیه همایش بسیج اساتید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اروپایی‌ها تضمین‌های لازم را در برجام خواهند داد، عنوان کرد: ایران شرایطش را اعلام کرده و به کمتر از آن هم رضایت نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: اروپاییان هم موظف هستند به تکلیف خود عمل کنند و آمریکا را وادار کنند تا دست از خرابکاری خودش بردارد.

وی درپاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت عراق پس از برگزاری انتخابات در این کشور هم بیان کرد: خوشحال هستیم که انتخابات عراق بدون مشکل و در امنیت کامل برگزار شد و ان شاءالله هر چه زودتر منتخبین مردم عراق مجلس جدید را تشکیل دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره وضعیت یمن هم تأکید کرد: وضعیت رزمندگان پیروزمندانه است و ما هر روز شاهد پیشرفت بیشتر آن‌ها هستیم و نقش حوثی‌ها و ارتش مقاوم یمن بسیار تاثیرگذار بوده و بعد از سه سال بمباران امروز نیرو‌های مدافع یمن قوی‌ترهستند و سعودی‌ها و اماراتی‌ها با دادن تلفات زیاد ناچار به عقب نشینی خواهند بود. اگر بمانند خسارت‌های بیشتری می‌بینند.

ولایتی درباره خروج آمریکا از شورای حقوق بَشر سازمان ملل هم خاطرنشان‌کرد: حقوق بشر ابزاری سیاسی برای آمریکایی‌هاست. اگر به نفع آن‌ها باشد در آن حضور دارند و از آن به عنوان وسیله‌ای استفاده می‌کنند، اما در قاموس مدعیان آمریکایی معنای دیگری دارد.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت سوریه بیان کرد: آمریکایی‌ها که خود به وجود آوردنده داعش و النصره در سوریه بوده‌اند، حالا به میدان آمده و شرق فرات را اشغال کرده‌اند؛ بدانند برای آمریکا سوریه و شرق فرات ویتنام دیگری خواهد بود.