با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 5922
تاریخ انتشار : 1397/9/14  16:42 Dec. 5, 2018, 8:12 p.m.

در راستای کیفیت بخشی به آموزش زبان انگلیسی در مدارس استان گلستان برگزار شد:

نشست تخصصی دبیران زبان انگلیسی مقطع متوسطه اول و سرگروه های زبان انگلیسی شهرستان های استان گلستان ‏

آسا خبر/بدون شک فراهم ساختن بستری که دانش آموز بتواند در آن به یاد گیری ‏مهارت های اصلی زبان بپردازد، یکی ‏از اصول یادگیری است ولی این بستر نباید دارای پیچیدگی باشد و هر قدر تسهیل در ‏امر یادگیری صورت ‏پذیرد بازخورد بهتر و مطلوب تری خواهیم داشت. ‏

     آسا خبر/ وحید حاج سعیدی:/ نشست تخصصی دبیران زبان انگلیسی مقطع متوسطه اول و سرگروه های زبان انگلیسی شهرستان های استان گلستان ‏در شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.     در ابتدای جلسه، علمشاهی، رئیس اداره آموزش و پرورش ‏شهرستان علی آباد کتول، زبان را وسیله ارتباطی بین اقوام دانست و افزود: آشنایی با زبان های دیگر اقوام یک برتری است و تلاش در این ‏زمینه باید با جدیت انجام شود. در ادامه اسماعیل محمدی، کارشناس تکنولوژی استان گلستان ،  تدریس را یک هنر دانست و ‏اشاره کرد: معلمی هنری است که در کنار آموزش مهارت ها، درس زندگی را به دانش آموزان می آموزد. وی مطالعه شیوه ‏های جدید آموزش را به همکاران توصیه کرد و آن را راه حل بسیاری از مشکلات آموزشی عنوان کرد. دکتر سراله دماوندی کمالی نیز ‏تکیه بر شیوه های نوین ارزیابی را از مصادیق بارز شیوه های نوین تدریس قلمداد کرد و گفت: قدیمی ترین شیوه ارزیابی، ‏ارزیابی کاغذی و آزمون های سنتی است که برای حذف آنها باید اقدام جدی صورت بگیرد.

           سپس مهران دالوندی ( سرگروه محترم شهر گنبد)، مهارت های ساده سازی آموزش زبان را از ‏نکات کلیدی در آموزش عنوان کرد و گفت: بدون شک فراهم ساختن بستری که دانش آموز بتواند در آن به یاد گیری ‏مهارت های اصلی زبان بپردازد، یکی از اصول یادگیری است ولی این بستر نباید دارای پیچیدگی باشد و هر قدر تسهیل در ‏امر یادگیری صورت پذیرد بازخورد بهتر و مطلوب تری خواهیم داشت.

          در ادامه پوراندخت ملاحی (سرگروه زبان انگلیسی بندرگز) راهکارهایی را برای استفاده در کلاس های multi-levels بیان کرد و عنوان کرد: دادن فعالیتهای متفاوت به دانش آموزان قوی تر مانند بحث کردن روی یک موضوع ، خلاصه کردن متن، در حالی که بقیه کلاس روی یک موضوع فعالیت می کنند، میتواند راهکارهای مناسبی باشد. همچنین میتوان با ایجاد گروه بندی جهت کمک به دانش آموزان ضعیف از دانش آموزان قویتر کمک گرفت.  بازی هایی که صحبت کردن دانش آموزان را تقویت کند هم میتواند راهکار عالی ای محسوب شود. بازی هایی از قبیل20 سوالی که دانش آموزانی که قوی تر هستند در بازی تواناییهای خود را نشان دهند و دانش اموزان ضعیفتر تشویق به شرکت می شوند. در مجموع معلم درهر شرایطی باید با تک تک دانش آموزان تعامل برقرار کند و بازخوردهای مناسب را ارائه دهد.

          سپس رحمت رحمانی فر (سرگروه درس زبا انگلیسی گرگان ) در خصوص آموزش زبان گفت:: دبیرخانه سنجش و ارزشیابی که در شهرکرد مستقر شده با  هدف رشد سواد سنجش فرهنگیان در زمینه روشهای نوین سنجش در مدارس پایه گذاری شده است. یکی از روشهای نوین سنجش، آزمون عملکردی میباشد. همچنین متذکر شد که آزمون عملکردی مختص دانش آموزان نیست و چه بسا در بحث صلاحیت های حرفه ای معلمان نیز قابل استفاده میباشد. همکاران توصیه اکید به مطالعه پیرامون روانشناسی نوجوان و کتابهای روش تدریس و مدیریت کلاس شدند.

          در پایان جلسه نیز همکاران به صورت پرسش و پاسخ در امورات مختلف آموزش زبان انگلیسی در مدارس استان به بحث ‏و گفتگو پرداختند.

          بعداز پایان کارگاه، جلسه اختصاصی سرگروه های زبان انگلیسی شهرستانهای استان گلستان، آغاز گردید که در طی آن در مورد موارد زیر بحث و همفکری صورت گرفت:
- تصویب شیوه نامه نهایی مسابقه
tip
- راهکارهای فعالسازی انجمن های علمی دانش آموزی
- تولید محتوای سنجش و ارزیابی
- همفکری در مورد مسائل جاری گروه

 شاین ذکر است  این کارگاه تخصصی، با تلاش های کارشناس گروه های آموزشی شهرستان علی آباد کتول، سید عیسی موسوی و زهرا سادات بنی هاشمی، سرگروه زبان انگلیسی متوسطه اول شهرستان علی آباد کتول و با حمایت و پشتیبانی مدیریت و معاونت اداره آموزش شهرستان علی آباد کتول  برگزار گردید.