با عرض پوزش سامانه در حال بروز رسانی می باشد. بزودی با شما همراه خواهیم بود ...
کد خبر : 622
تاریخ انتشار : 1397/4/2  12:23 June 23, 2018, 4:53 p.m.

فرماندار کلیبر در اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه کلیبر خواستارشد؛

راه اندازی سینما سیار در شهرستان کلیبر

آساخبر: فرماندار کلیبر بر راه‌اندازی سینما سیار در شهرستان کلیبر تآکید کرد.

رسول خدابخش، فرماندار کلیبر در آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر خواستار راه‌اندازی سینمای سیار در این شهرستان شد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر معرفی ظرفیت، فولکلور منطقه، آداب و رسوم روستائیان و عشایر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تأثیرگذارترین هنر معاصر سینما است، اظهار داشت: اصولاً جشنواره‌های متعددی در شهرستان و منطقه برگزار می‌شود، اما جشنواره‌ای که تخصصی باشد و بتواند توانمندی و ظرفیت‌های جامعه روستایی و عشایری را نشان دهد، تاکنون برگزار نشده بود.

فرماندار کلیبر افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد جمعیت شهرستان کلیبر را روستائیان و عشایر تشکیل می‌دهند، این امر ما را بر آن داشت تا جشنواره‌ای با عنوان فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر به‌صورت تخصصی در منطقه ارسباران به مرکزیت شهرستان کلیبر برگزار کنیم به طوریکه این اولین دوره جشنواره منطقه‌ای بود و دومین دوره را به صورت ملی برگزار می‌کنیم.

وی بابیان اینکه در دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر ۲۵۰ اثر از اقصی نقاط کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود، گفت: از مجموع کل آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، ۴۹ اثر توسط هیأت انتخاب آثار به بخش نهایی راه یافت.

خدابخش، هدف از برگزاری جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر را معرفی ظرفیت، فولکلور منطقه، آداب و رسوم روستائیان و عشایر عنوان کرد و یادآور شد: با برگزاری جشنواره‌هایی از این قبیل تلاش می‌کنیم تا نقش روستائیان و عشایر را در تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار برجسته‌تر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه عشایر و روستائیان نقش ویژه‌ای نیز در بوم‌گردی دارند، ابراز داشت: امسال ۵۰ پروانه بهره‌برداری از خانه‌های بوم‌گردی در روستا‌های هدف گردشگری شهرستان کلیبر صادر شده است.

خدابخش با اشاره به اینکه میزبانی از هنرمندان و فیلم‌سازان برجسته کشوری در نگین سرسبز آذربایجان و بهشت گمشده ایران افتخار است، تصریح کرد: اغلب فیلم‌سازان و هنرمندانی که در جریان برگزاری جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر به این شهرستان سفر کرده‌اند، پیش از این به کلیبر نیامده بودند و همین امر موجب می‌شود تا بهشت گمشده ایران‌زمین بیشتر شناسانده شود.