image_printپرینت خبر

در دو سالی که از همه‌ گیری کرونا می‌ گذرد، افزایش تصاعدی قیمت‌ ها بر همه ارکان زندگی مردم تأثیر نامطلوبی گذاشته ولی افزایش نامعقول و چندبرابری اجاره‌ بهای منازل به‌ ویژه در کلان‌ شهرها بیش از سایر تغییرات، زندگی را برای اقشار کم‌ توان جامعه دشوار کرده است از طرفی بسیاری بیکار شده اند و یا اشتغالشان کفاف زندگی آنان را نمی‌ دهد.

در این مدت، مدیریت امور مجاورین آستان قدس رضوی با حمایت از این اقشار به عناوین مختلف، تلاش کرده است در حد بضاعت خود، باری از دوش طبقه کم‌ برخوردار بردارد. در این راستا، چند مرحله  طرح حمایتی «آقا حساب کردند» را با محوریت پرداخت حساب دفتری فروشگاه‌ها، پرداخت معوقات قبوض آب و برق و گاز، و نیز تسویه معوقات اجاره‌ بهای منازل مسکونی اجرا کرده است.

حال با شیوع پیک پنجم کرونا و افزایش شمار بیماران کرونایی و افزایش هزینه‌ های درمان بیماران کرونایی، خادمان رضوی در قالب” طرح آقا حساب” کردند بازهم در این راه خیر پیش قدم شدند و به یاری خانواده‌ های بیماران نیازمند شتافتند.

مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: با توجه به شرایط دشوار موج پنجم کرونا و برای کمک‌رسانی بیشتر به خانواده‌هایی که توان مالی چندانی ندارند و گاهی چند عضو خانواده آنها به کرونا مبتلا شده‌اند، در قالب طرح «آقا حساب کردند» به نام علی بن موسی الرضا(ع) در خرید و تسویه حساب هزینه داروهای کرونا کمک صورت می‌گیرد.

هادی غلامی افزود: این طرح با همراهی تشکل‌های مردمی و کانون‌ های خدمت رضوی در سطح شهر مشهد برای شناسایی خانواده‌ های کم توان و پرداخت درصدی از هزینه‌ های تهیه داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در حال اجراست.

 

منبع: تسنیم