image_printپرینت خبر

اکبر امجدی با بیان اینکه توجه به بافت تاریخی و تلاش برای حفظ و احیای آن، همواره در دستور کار شهرداری منطقه ۴ بوده است، اظهار داشت: پروژه کف‌سازی و احیای جداره‌های تاریخی مغازه‌های سنگی یکی از اقدامات موثر در هسته مرکزی شهر است.
وی تصریح کرد: با اجرای این طرح، پیاده‌راه تاریخی مغازه‌های سنگی، که از آثار ثبت ملی کشورمان است، سامان‌دهی و به اصالت تاریخی و فرهنگی خود بازگشت.
شهردار منطقه ۴ تبریز ادامه داد: کف‌سازی، جداره‌سازی، ایجاد آبنما، نصب مبلمان متناسب و ایجاد بستر مناسب برای شبکه‌های زیرزمینی، از جمله بخش‌های این پروژه ارزشمند است.
امجدی با بیان اینکه آرامگاه آیت‌الله انگجی که سالیان متمادی، رسیدگی خاصی به آن نشده و به مرور زمان، فرسوده و از یاد رفته بود.
وی گفت: به منظور ارج نهادن به معارف بلندآوازه شهر، سامان‌دهی و فضاسازی مقبره‌ آیت‌الله انگجی توسط شهرداری منطقه چهار و با هماهنگی بیت گرانقدر آن عالم فقید، در ابعاد ۱۰ متر در ۱۱ متر، در دستور کار قرار گرفت تا فضایی شایسته برای معرفی چهره‌های سرشناس و هویت‌آفرین شهر، ایجاد شود.
شهردار منطقه ۴ تبریز اظهار داشت: پل تاریخی آجی چای، از دیگر موقعیت‌های ارزشمند تاریخی و گردشگری کلان‌شهر تبریز در محدوده شهرداری منطقه ۴ تبریز است. این پل، به طول ۱۰۵ متر، با ۱۶ دهنه، از وضعیت نامناسبی برخوردار نبود. از این رو، با ساماندهی اساسی و نورپردازی پل آجی‌چای، در برنامه‌های عمرانی منطقه۴، این اثر تاریخی، هم‌اکنون، به یکی از فضاهای شایسته شهر در مسیر ورودی شهر تبدیل شده است.
امجدی همچنین از کف‌سازی بازارچه سنتی گجیل خبر داد و گفت: در راستای ارتقای کیفی معابر، عملیات ساماندهی و کفسازی بازارچه سنتی گجیل توسط شهرداری منطقه چهار آغاز گردید.
وی تصریح کرد: با تکمیل این پروژه در طول۲۴۵ متر و عرض ۸ متر، شاهد ایجاد کف‌سازی یکی از مهم‌ترین بسترهای شهری خواهیم بود.