image_printپرینت خبر

سرهنگ دوم پاسدار آقایی معاون ایمنی و اقدامات تامین ایمنی سپاه عاشورا در جریان امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به احساس نیاز به آموزش، ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ ایمنی در بین سربازان و پرسنل سپاه عاشورا گفت: آموزش عمومی ایمنی یک ضرورت برای همه سربازان سلحشور و پرسنل سپاه محسوب می‌شود و ارایه آموزش اصولی و صحیح می‌تواند گامی موثر برای ایمنی پایدار باشد.

وی ادامه داد: همکاری آموزشی ایمنی آتش‌نشانی تبریز با سپاه و بسیجیان قابل‌توجه و تقدیر است و امیدواریم این همکاری دو جانبه نقش بسزایی در توسعه ایمن‌سازی شهروندان و کاهش میزان حوادث داشته باشد.

آتش‌پاد علیرضا زبردست مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تبریز نیز اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی به عنوان متولی امر ایمنی، آمادگی همکاری همه‌جانبه را دارد و هر آتش‌نشان با روحیه بسیجی در راستای آموزش، ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ ایمنی در خدمت سپاهیان دلاور است.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ ایمنی از کوچک‌ترین نهاد اجتماعی که خانواده است، نشات می‌گیرد و سازمان آتش‌نشانی در راستای اجرای این تفاهم‌نامه می‌تواند آموزش‌های بنیادی و اصولی را نیز به مرحله اجرا برساند که نتایج مثبت این آموزش‌ها قطعا در کاهش میزان حوادث نمایان خواهد بود.

در پایان این مراسم سرهنگ دوم پاسدار آقایی معاون ایمنی و اقدامات تامین ایمنی سپاه عاشورا با تکمیل فرم ثبت‌نام آتش‌نشان داوطلب، به جامعه ایثارگر آتش‌نشانان پیوست.