image_printپرینت خبر

بهمن داراب زاده» در این کارگروه گفت: اگرچه در شروع فصل تابستان و ماه های گرم سال با افزایش و رشد مصرف انرژی برق مواجهیم، اما سال جاری از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد. چرا که در فروردین ماه سال جاری افزایش دما در کشور و استان رخ داد و ما شاهد افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در استان گیلان بودیم.
وی افزود: بارش کم و خشکسالی به همراه رشد مصرف برق و پیش بینی های هواشناسی مبنی بر گرم تر شدن امسال نسبت به سال قبل و افزایش دو درجه دما در سال جاری، شرایط ویژه ای را برای صنعت برق رقم زده است و باید بیشتر از سال گذشته با استفاده بهینه از انرژی برق ، استفاده همگانی از این نعمت برق را فراهم سازیم.
داراب زاده گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری که بخشی از این فرایند به صورت الکترونیکی انجام می شود، تامین انرژی برق و مدیریت مصرف انرژی برق از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به برداشت زودهنگام آب از چاه های کشاورزی گفت: وقوع این پدیده، تایید کننده کم آبی، خشکسالی و شرایط حاد پیش رو است. این شرایط به همراه مراکز غیرمجاز رمزارز که بطور غیرقانونی از انرژی برق به میزان بالایی استفاده می کنند انسجام و پیگیری مستمر و بسیج همگانی در برنامه های مدیریت مصرف برق را می طلبد و باید با مصرف منطقی، هوشمندانه و مناسب انرژی برق، دست در دست هم دهیم تا پیک بار سال جاری را به مانند سال های گذشته با موفقیت سپری کنیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با زیربنایی، حیاتی و ضروری عنوان کردن حوزه انرژی و آب گفت: انتظار می رود اعضای کارگروه اهتمام ویژه ای در مکاتبات، گزارشات و مصوبات کارگروه داشته باشند تا تاخیر و مشکلی در اجرای مصوبات کارگروه پیش نیاید. به منظور تسریع در اجرای مصوبات کارگروه، دستگاه های اجرایی بطور ثابت یک نفر را که تصمیم گیر و تام الاختیار باشد به عنوان عضو کارگروه معرفی نمایند تا این افراد با اشرافیت بیشتر مصوبات کارگروه را دنبال و در اسرع وقت اجرایی کنند.
«ویشکایی» مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، گفت: شرایط حساس انتخابات بزرگ پیش رو به همراه رضایت بخش نبودن میزان بارش ها، چالش بزرگی را برای صنعت برق به وجود آورده که امیدواریم با تدبیر و برنامه ریزی بتوانیم از این شرایط خاص عبور کنیم.
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان با اشاره به توانمندی بالای مدیر عامل شرکت برق گیلان و موفقیت های ایشان در زمینه های مختلف، گفت: با رونمایی طرح جامع پدافند غیر عامل، باید برنامه و فعالیت ها بر اساس این طرح باشد. طرح ها باید بر اساس کار کارشناسی و کاملا علمی باشد. اما مهمترین موضوع، موضوع اتمام طرح های نیمه تمام در اسرع وقت است که باید اهتمام ویژه ای به آن شود.