image_printپرینت خبر

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در این بازدید ضمن خیرمقدم به نماینده تبریز در مجلس به خاطر حضور در پروژه احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب این کلانشهر، از زحمات وپیگیری های موثر دکتر منادی که منجر به تخصیص ۵۰۰ میلیاردریال بودجه جهت تکمیل این پروژه شد، تقدیر کرد.

علیرضا ایمانلو همچنین از تلاش های موثر دکتر منادی در تامین بودجه ۴۵۰ میلیارد ریالی که باعث حفر دَه ها چاه، افزایش ظرفیت سد نهند و رفع مشکل تنش آبی تبریز در تابستان امسال شد، سپاسگزاری کرد نمود و در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی پروژه و زمان بهره برداری از آن توضیحات جامعی ارائه داد.

وی افزود: این پروژه یکی از مدرن‌ترین تصفیه‌خانه‌های در حال ساخت کشور است که با دستگاه های پیشرفته ای که نصب شده فاز مایع آن به بهره برداری خواهد رسید.

در این جلسه علیرضا منادی، نماینده تبریز در مجلس در تماسی تلفنی که با رییس خزانه داری کشور ‌و معاون سازمان برنامه بودجه برقرار کرد، قرار شد ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب و فاضلاب آذرشهر و تکمیل شبکه فاضلاب تبریز در هفته آتی تأمین شود.

منادی  احداث تصفیه خانه را نعمتی بزرگ و گرانقدر برای مردم تبریز و فرصتی مناسب برای احیای محیط زیست دانست.

وی تأکید کرد: پساب حاصل از تصفیه خانه فاضلاب می تواند به مدار استفاده برگردد و به تأمین آب صنعت، کشاورزی و مخصوصا احیای دریاچه ارومیه کمک شایانی خواهد کرد.