image_printپرینت خبر

مهندس علی رخ افروز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه باغداران بایستی نهال مورد نیازشان را از نهالستان هایی که شرایط فنی و ضوابط مورد تأیید مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال و مجوز تولید نهال را دارند تهیه کنند گفت: نهال‌ها باید دارای گواهی اصالت ، بهداشت و سلامت از لحاظ عدم آلودگی به آفات و بیماری‌ها بوده و از لحاظ رشدی دارای یک استاندارد مطلوب باشد.

وی به ویژگی‌های نهال استاندارد جهت احداث باغات اشاره کرد و گفت: نهال استاندارد بایستی در زمان فروش دارای ریشه کافی و سالم به ویژه رقم پایه و پیوند مشخص باشد.

مهندس رخ افروز با بیان اینکه یک نهال پیوندی باید دارای پایه و پیوندک کاملأ مشخص و عاری از هرگونه آفت، بیماری، نماتد، بذر علف‌های هرز بوده و از نظر سن باید یکساله و یا دو ساله باشد اضافه کرد: نهال‌های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال‌های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند.

وی تصریح کرد: تولید کنندگان نهال بایستی قبل از عرضه یا فروش، ریشه‌های نهالها را به روش درست و اصولی ضدعفونی کرده و برای ارقام گیاهی که نیاز به رقم گرده زا تلقیح کننده دارند ارقام مناسب را در اختیار باغداران قرار دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه هر بسته نهال ضد عفونی شده بایستی در کیسه‌ای از جنس گونی کنفی خیس پیچیده «حداقل ۳۰ سانت بالای یقه نهال» و سپس در داخل یک کیسه پلاستیک سیاه بسته بندی شود ادامه داد: عدم آثار زخم و زگیل نهال در زمان فروش؛ تک تنه بودن نهال ارقام میوه، متورم نبودن و باز نشدن جوانه‌های نهال در زمان فروش و همچنین کج و بد فرم نبودن یا دارای ریشه پیچیده یا برگشته و یا کلاف شده نهال‌ها از دیگر ویژگی‌های نهال سالم و استاندارد می باشند.

وی با بیان اینکه نهال سنگ بنای باغبانی است ادامه داد: هرگونه کم توجهی به بحث نهال ، باغدار را با عوارضی روبرو می کند که قطعا شروع دوباره کار مقرون به صرفه برای او نیست و لی بناچار باید انجام دهد.

وی با بیان اینکه باغدار با شروع کار نهالکاری در زمین کشاورزی خود یک سرمایه گذاری بلندمدت را شروع می کند، افزود: باغدار با نهال کاری با ارقام هسته دار ۱۲-۱۰ سال، نهال دانه دار تا ۲۵ سال و نهالی مثل گردو تا ۵۰ سال سرمایه گذاری را کلید می زند و خود را وابسته به تولید می کند.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۲با تصویب قانون ثبت ارقام گیاهی وکنترل و گواهی بذر نهال، قانونگذار در موارد متعددی تکلیف تولید کننده، مصرف کننده و بخش نظارتی را مشخص کرده ادامه داد: به دلیل اهمیت نقش نهال درتولید هر تولیدکننده ای مجاز نیست که درهر جایی تولید نهال بکند نهال را در هر شرایطی و با هر گونه آبی نمی توانیم تولید کنیم و از لحاظ جغرافیایی هم ملزم هستیم که یک فاصله استانداردی را بین محل باغ با با محل تولید نهال رعایت کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه بر روی تک تک نهال های  شناسه دار و دارای لیبل سال تولید، اسم تولیدکننده، کد شناسایی، نوع قلمه و پایه و نهالستان محل تولید مشخص است ادامه داد: خریداران نهال همچنین باید فاکتور فروش را به صورت حتمی از فروشنده دریافت کنند چراکه این فاکتورها و شناسه ها یک سند حقوقی است که در صورت بروز هرگونه مشکل می توانند به جهادکشاورزی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه با صدور این اسناد، امکان ریسک و خطا به حداقل می رسد، اظهار داشت: براساس مستندات موجود و گزارشات کارشناسی تولیدکننده مجاب می شود اگر ضرر و زیانی به مصرف کننده برسد پاسخگو باشند.