آساخبر/وحید حاج سعیدی به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سوادی آموزی نشست خبری مدیر آموزش و پرورش با اصحاب رسانه شهرستان در محل آموزش و پرورش این شهرستان برگزار گردید.

سیدکتولی رئیس آموزش و پرورش شهرستان در این نشست ضمن گرامیداشت روز نهضت ، نهضت سوادآموزی را یکی از افتخارات نظام آموزشی در راه اعتلای علم و دانش برشمرد و گفت: بدون شک نگاه تک بعدی به مقوله علم در عصر حاضر، راه به جایی نخواهد برد و آموزش باید آینده محور و با نگاه ویژه به سایر ابعاد آموزش باشد. ایشان هزینه در راه آموزش را سرمایه گذاری دانستند چرا که هر هزینه ای که در جهت آموزش صورت بگیرد، در آینده اثرات و ثمرات مثبتی خواهد داشت و علاوه بر رشد و توسعه جامعه، باعث کاهش ناهنجاری های اجتماعی خواهد شد.

سعید اعتمادی رئیس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان از رشد کیفی سواد آموزی در شهرستان خبر داد و گفت: آموزش در نهضت در سه مرحله سوادآموزی، تحکیم و انتقال صورت می گیرد که سواد آموزان بعد از گذاران موفق این سه مرحله می توانند با توجه به شرایط سنی وارد دوره اول متوسطه شوند. وی افزود شهرستان علی آباد کتول در سال تحصیلی جاری در بین سه شهرستان برتر استان گلستان قرار گرفت. وی

اعتمادی در ادامه گفت: با توجه به وجود ضریب خطا در سرشماری های منطقه ای امسال در صدد هستیم با همکاری بخشداری، مراکز بهداشت و ظرفیت شوراها طرح شناسایی خانه به خانه افراد بیسواد  را اجرا کنیم . اعتمادی همچنین از کسب دو رتبه برتر کشوری و استانی توسط نوسوادان در جشنواره های مختلف خبر داد و اذعان داشت: ریشه کردن بیسوادی یکی از اهداف آموزش و پرورش است و امیدواریم با همکاری نهاد های مختلف و همراهی مردم هرچه سریع تر به این مهم دست پیدا کنیم.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی همچنین از مصوبه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی شهرستان که با ریاست فرماندار برگزار می شود خبر داد و گفت: افرادی که بتوانند دوره های سوادآموزی را با موفقیت بگذرانند با معرفی به کمیته امداد و جهاد کشاورزی می توانند از دریافت تسهیلات بهره مند شوند.

شایان ذکر است در سال جاری ۱۱۶ نفر در دوره سواد، ۸۷ نفر در دوره تحکیم و ۹۷ نفر در دوره انتقال در کلاس های نهضت سواد آموزی شرکت نمودند.