image_printپرینت خبر

سیدرضا رهنمای توحیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با بهره‌برداری از طرح های گازرسانی به ۴۹ روستای آذربایجان شرقی که یک‌هزار و ۱۵ خانوار در آنها سکونت دارند، شمار خانوارهای روستایی بهره‌مند از گاز آذربایجان شرقی به ۳۲۵ هزار و ۹۱۹ خانوار افزایش یافت.

وی با اشاره به سایر پروژه های گازرسانی در شرکت گاز افزود: هم اکنون گازرسانی به ۱۷۶ روستای آذربایجان شرقی با شتاب مطلوبی در حال اجراستکه با تداوم روند فعلی، تمام تعهدات گازرسانی در سال ۱۴۰۰ را عملی خواهیم کرد.

رهنمای توحیدی از رشد چشمگیر گازرسانی به بخش‌های تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد و تصریح کرد: این بخش‌های زیرساختی با اولویت، تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت و در حال حاضر هشت هزار و ۷۲۱ واحد صنعتی جز و عمده مصرف‌کننده گاز طبیعی هستند.

وی با اشاره به عملکرد اجرایی در خصوص مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر نزدیک‌رسانی گاز به واحد های تولیدی و صنعتی ادامه داد: از زمان اجرای مصوبه شورای اقتصاد تاکنون (هفته دولت سال۱۴۰۰)، گاز ۷۵۲ واحد مشمول مصوبه تأمین گردیده و گازرسانی به ۲۵۷ واحد باقیمانده نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ پایداری جریان گاز مصرفی مشترکان در فصول سرد سال و آمادگی برای مواجهه با شرایط بحران احتمالی ناشی از شرایط آب و هوایی در نیمه دوم هر سال، اقدامات فنی و پیشگیرانه از جمله بازدیدهای میدانی، مقاوم‌سازی شبکه‌های گازرسانی، افزایش ظرفیت ایستگاه‌های گازرسانی، سرویس و تعمیرات اساسی تاسیسات و… در شرایط آب و هوایی مناسب و غالباً در نیمه اول سال انجام می‌گردد.

وی بیان داشت: امید است مجموعه این تلاش‌ها با همیاری مشترکین در مصرف بهینه، منجر به تحقق اهداف برنامه‌ریزی شده این حوزه شود.